Policja o wczorajszym dachowaniu

1
2639

Każdy młody stażem kierujący powinien pamiętać o tym, że obowiązujące przepisy przewidują dwuletni okres próbny dla nowych kierowców. Oznacza to, że jeśli w tym czasie kierowca popełni trzy wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, straci prawo jazdy. Swoją pierwszą szansę wykorzystał kierujący z miesięcznym stażem za kierownicą, który wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem.

 

 

W czwartek, około godziny 21:00, otrzymali zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej numer 297 z drogą powiatową w kierunku Rakowic Wielkich. Jak ustalili mundurowi, sprawcą kolizji był 21-letni kierujący samochodem osobowym marki Nissan, który na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się drogą wojewódzką kierującego Audi. W wyniku zderzenia pojazd marki Nissan wpadł do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Wszyscy kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń.

To już kolejne zdarzenie w ostatnim czasie w powiecie lwóweckim, którego sprawcą jest osoba z zaledwie miesięcznym stażem za kierownicą.

Lwóweccy policjanci przypominają, że młody kierowca straci prawo jazdy m.in. w przypadku przekroczenia w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub stwierdzenia, na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy, popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2, art. 87 § 1, art. 92a w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h lub art. 98 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2021 r. poz. 281).

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here