Policja Lwówek Śląski: Myślał, że dzięki łapówce otrzyma niższą karę

6
1096

W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości 66-latek został wezwany do lwóweckiej komendy na przesłuchanie. Mężczyzna chcąc wymusić odstąpienie od czynności służbowych, celem zmniejszenia kary za popełnione przestępstwo, zaproponował policjantowi łapówkę. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za przestępstwo w ruchu drogowym, ale również za przestępstwo korupcyjne, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

12 listopada 66-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, został zatrzymany we Wleniu do kontroli drogowej, podczas której badanie alkomatem wykazało, iż mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości mając blisko 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z popełnionym przestępstwem i dalszymi czynnościami policyjnymi, mężczyzna w wyznaczonym terminie stawił się na przesłuchanie w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. 

W trakcie czynności 66-latek, w celu zmniejszenia kary, próbował wręczyć policjantowi 700 złotych łapówki. Funkcjonariusz niezwłocznie o zaistniałej sytuacji powiadomił przełożonych. 

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, a teraz usłyszy kolejny zarzut, tym razem usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. 

 

 

Za próbę przekupstwa 66-latkowi z powiatu lwóweckiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Oczywiście mężczyzna odpowie też za wcześniej popełnione przestępstwo, czyli kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą 2 lata pobytu w zakładzie karnym.

-/KPP w Lwówku Śl., st. sierż. Olga Łukaszewicz/-

 

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here