Polacy wybierają prezydenta. Wysoka frekwencja w powiecie lwóweckim

0
1810

W lokalach wyborczych tworzą się kolejki. Z jednej strony jest to spowodowane obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19 a z drugiej z większą niż zazwyczaj frekwencją wyborczą.

 

Szybkość oddania głosu jest znacznie zmniejszona z powodu rygorów sanitarnych – tłumaczył podczas konferencji prasowej szef Państwowej Komisji Wyborczej, który wyjaśniał, iż samo głosowanie może potrwać nieco dłużej, z powodu procedur związanych ze sprawdzaniem tożsamości oraz koniecznością zachowania odległości od innych głosujących, a więc także z ograniczoną liczbą osób, jak może jednocześnie przebywać w lokalu wyborczym.

Sylwester Marciniak dodał też, że zanosi się na wysoką frekwencję.

Frekwencja w wyborach prezydenckich

W 2015 roku frekwencja w skali kraju o godzinie 12-stej wyniosła 14,61%. W 2020 roku w wyborach prezydenckich do południa zagłosowało 24,08 procent uprawionych do głosowania. Szef PKW przyznał, iż jest to rekordowa frekwencja.

Na terenie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze najwyższa frekwencję na godzinę 12 odnotowano w Karpaczu i wyniosła ona 29,31 procent a najniższą w gminie Marciszów – 15,95 procent.

W Lwówku Śląskim przed południem w lokalach wyborczych trzeba było swoje odstać. Niestety, dochodzą do nas głosy od czytelników, iż niektórzy zostali odprawieni z kwitkiem, bo nie było ich na listach wyborczych. O takich przypadkach słyszymy z Lwówka Śl. ale także z gminy Mirsk.

Frekwencja w powiecie lwóweckim:

Frekwencja w poszczególnych gminach powiatu lwóweckiego na godzinę 12:00 przedstawia się następująco:

  • Gmina Lwówek Śląski – 20,34 procent
  • Gmina Gryfów Śląski – 20,23 procent
  • Gmina Mirsk – 18,88 procent
  • Gmina Wleń – 18,44 procent
  • Gmina Lubomierz – 18,38 procent

Przypominamy, iż lokale wyborcze otwarte będą dziś do godziny 21. Chwilę później poznamy pierwsze sondażowe wyniki wyborów.

Lokal wyborczy Szkoła im. Jana Pawła II. Zdjęcie nadesłane przez czytelników

Jak zagłosować?

Jak prawidłowo oddać głos w wyborach? Zapoznaj się z materiałem przygotowanym przez Państwową Komisję Wyborczą:

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here