Kierował pomimo cofniętych uprawnień

1
1163

Lwóweccy funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 22-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj, 21 czerwca br., policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy w miejscowości Rakowice Wielkie zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki ford. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej w związku z popełnieniem wykroczenia przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Teraz 22-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego treścią każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

-/sierżant Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śl. /-

1 KOMENTARZ

  1. Takich osób jest o wiele więcej … Aż dziwne ,że niektórzy policjanci wiedząc o tym nic z tym nie robią … Już nie wspomnę ile osób jeździ pod wpływem … Proponowałabym aby któregoś dnia nie sprawdzać trzeźwości tylko badać kierowców pod względem narkotyków

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here