Pogotowie i strażacy w kombinezonach. Co się stało?

3
5268
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Mimo, iż z pandemią zmagamy się już od blisko roku, to widok ratowników medycznych i strażaków w grubych kombinezonach ochronnych nadal wzbudza spore zainteresowanie i niepokój.

 

Strażacy nie tylko zajmują się gaszeniem pożarów, pomaganiem poszkodowanym w wypadkach, czy usuwaniem z drogi powalonych przez wichury drzew. Bardzo często służą oni także pomocą dla ratowników medycznych w transporcie chorych.

We wtorkowe popołudnie 12 stycznia strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim zostali poproszeni przez pogotowie o pomoc w wyniesieniu z mieszkania chorej kobiety. Na miejsce zadysponowany został zastęp z jednostki ratowniczo- gaśniczej.

zdjęcie nadesłane przez czytelników – dziękujemy

Strażacy w każdym przypadku, w którym istnieje choćby najmniejsze podejrzenie zakażenia wirusem Sars-CoV-2 zakładają specjalne kombinezony ochronne. U przechodniów widok tak ubranych strażaków nadal wzbudza spore zainteresowanie i niepokój.

Sam transport pacjentki nie sprawił strażakom większego problemu. Po kilkunastu minutach od przyjazdu strażacy mogli wrócić do jednostki.

3 KOMENTARZE

  1. Normalne ubranie specjalne obowiązkowe w każdej akcji. Nie ważne czy kot na drzewie, pożar komina, czy wypadek. Proszę, nie siejcie paniki. Z uwagi na obecną sytuację dodatkowa ochrona jest obowiązkowa, ponieważ nigdy nie wiadomo na jakie zagrożenie się trafi. Wytyczne dla chętnych dostępne w sieci.

  2. Taki z ciebie strażak? Czyli te kombinezony żółte na pierwszym zdjeciu w ktorych strazacy stoją za karetka to normalne ubranie specjalne… straz to ty tylko w Internecie widziałaś.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here