Będzie remont klasztornych sal teatralnych

5
1086
zdjęcie poglądwoe

Władze Lubomierza przystępują do kolejnego ważnego remontu. Tym objęte nim będą dwie sale teatralne wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu. Właśnie ogłoszony został przetarg:

 

Obiekt będący przedmiotem opracowania to dwie sale teatralne, jedna na parterze, druga na piętrze znajdujące się we wschodniej części budynków Zespołu Klasztornego. Pomiędzy salami znajduje się uszkodzony od 2018 roku strop o konstrukcji mieszanej (stalowo- drewnianej).

W ramach robót budowlanych inwestor przewiduje wymianę stropu nad salą, wymiana tynków ściennych i uzupełnienie ubytków, wykończenie tapetami, montaż sufitów podwieszanych zgodnie z dokumentacją projektową, odrestaurowanie sufitów, montaż podłogi na scenie, wykonanie nowej drewnianej konstrukcji sceny i schodów, budowę ścianek oddzielających na scenie, okablowanie oraz instalacje elektryczne, instalację sygnalizacji pożaru, wykonanie stelaży teatralnych oraz montaż karniszy i zasłon (obszar sali, sceny i zaplecza).
Natomiast na pierwszym piętrze w ramach zadania wykonana ma zostać wymiana tynków ściennych i uzupełnienie ubytków, wykończenie tapetami, montaż sufitów podwieszanych zgodnie z dokumentacją projektową i montaż karniszy i zasłon (obszar sali, sceny i zaplecza).

Oferty cenowe na to zadanie powinniśmy poznać w pierwszej połowie czerwca.

5 KOMENTARZE

  1. No w końcu coś się ruszyło, internat od dawna zasługiwał na remont bo jest to na prawdę wspaniały zabytek ale też uczniowie na pewno się cieszą że w końcu coś się zmienia , szkoda że nie za moich czasów

  2. W sali na piętrze odbywały się egzaminy maturalne, szkolne potańcówki, a na parterze różne koncerty i przedstawienia (m.in. ELITA, teatr jeleniogórski, a dawniej hrabia Dzieduszycki z artystami z Wrocławia).
    Piękne wspomnienia

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here