Podział Lata Agatowego to pomysł naprawdę absurdalny

28
3554

Podział tegorocznego Lata Agatowego na część odbywającą się w rynku i część odbywającą się na stadionie „to pomysł naprawdę ABSURDALNY”. Twierdzi Przewodniczący Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim.

 

Sporo kontrowersji budzi podział tegorocznego Lata Agatowego na dwie części. Zgodnie z założeniami organizatorów jedna, ta mineralogiczna ma odbywać się tradycyjnie w rynku miejskim do godziny 20. Druga, ta artystyczna, związana m.in. z koncertami gwiazd ma odbywać się na stadionie miejskim. Taki podział od samego początku przez wiele osób jest krytykowany. Pojawiają się nawet opinie, iż może to doprowadzić do osłabienia a nawet powolnego upadku święta mieszkańców Lwówka Śląskiego.

Do sprawy w dniu wczorajszym w mediach społecznościowych odniósł się Przewodniczy Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim.

„Miałem o tym nie pisać, ale jestem zbyt często pytany, czy ja to wymyśliłem albo czy Rada o tym zdecydowała. Wygląd imprez to decyzja Pani Burmistrz i nic nie da zbieranie podpisów, udawadnianie, że ludziom się ten pomysł nie podoba lub podawanie argumentów, że jest to bez sensu.” – tłumaczy radny Dawid Kobiałka, który argumentuje, iż na takie duże zmiany w czerwcu i tak jest już za późno.

„Moim zdaniem, Pani Burmistrz Szczęsna oraz Pan Wiceburmistrz Krokosz i tak na każdy argument albo poradę zareagują nerwami i agresją, niezależnie kto i w jaki sposób by to próbował przekazać.” – pisze Przewodniczy Rady Miejskiej, który szczerze przyznaje, iż nie wie, jaka jest argumentacja przemawiająca za takim podziałem LLA dodając przy tym, iż otrzymał odpowiedź od Pana Burmistrza, w której ten twierdzi, że jest to “ze względów bezpieczeństwa”.

„Przecież właśnie w celu organizacji imprez miejskich zrobili Burmistrzowie jeden wielki plac w rynku… Oczywiste, że ten pomysł nie podoba się też działaczom klubu Czarnych i sprzedawcom, gdzie podczas koncertów i bezpośrednio po nich jest największe zainteresowanie zakupami.” – zwraca uwagę radny, który apeluje do mieszkańców i miłośników tego wyjątkowego święta o to by się tym nie przejmowali i zapraszali na nie wszystkich swoich znajomych.

„Mam dobrą wiadomość – Lwóweckie Lato Agatowe to nie jest własność Pani Szczęsnej i Pana Krokosza. Istniało przed Nimi i będzie istniało jak odejdą, Lato Agatowe jest marką nas wszystkich, którzy co rok uczestniczą we wspólnej zabawie. Nawet jak będzie mniejsze zainteresowanie, to nie będzie to koniec Lata jak niektórzy pesymistycznie zakładają. Lepiej, żeby władza zrobiła to w takiej dziwacznej formie niż mieliby Państwo Burmistrzowie odwołać imprezę jak rok temu przez brak przygotowanej odpowiedniej organizacji ruchu.” – podkreśla Dawid Kobiałka, który zachęca wszystkich do wzięcia udziału w obu częściach wydarzenia dodając, że jest to „ŚWIĘTO NAS WSZYSTKICH, a na organizację tej imprezy ciężko pracują setki ludzi, nasi koledzy i sąsiedzi, pamiętajmy o tym!”

A jak Wam podoba się wprowadzony przez burmistrz Szczęsną podział – Lwóweckie Lato Agatowe w dwóch miejscach? Czy to wzmocni to wydarzenie, czy wręcz przeciwnie?

28 KOMENTARZE

 1. To już mieszkańcy rynku nie mają prawa do wypoczynku i ciszy?
  Po tygodniu pracy weekend chcę się odpoczywać a nie słuchać w mieszaniu koncertu odbywającego się w rynku.

  Wszelkie imprezy z nagłośnieniem i zloty motocyklistów powinny odbywać się po za rynkiem.

  • Sytuacja podobna do tej ,gdy ludzie, którzy mieszkali w mieście przeprowadzają się na wieś-im wiocha śmierdzi-apel-Emeryci, dwa dni w roku -Wyglądnijcie przez okno , by zobaczyć jak się Lwówek bawi…

  • To jest jeden weekend w roku ignorancie. Takie straszne? A nowe inwestycje w mieście pewnie by się chciało? To zobaczymy, jak tacy jak ty zareagują na ich brak, bo tak się skończy brak wpływów z lata agatowego, jak burmistrzowa całkiem zaora tę imprezę.

 2. Jest to totalnie bez sensu. Tyle lat odbywały się imprezy na mieście i wszystko było ok a teraz nagle coś nie pasuje. Cała murawa zostanie zniszczona tylko.

  • Lato Agatowe odbywa się w mieście w tym roku nie na wsi 😉 na rynku dalej będzie główne LLA a dodatek na boisku. I nie pękaj o murawę były tam Dożynki a trawa odrosła szybko i były tam dawniej Dary Lasu , Food Tracki. Jakoś ludzie dotarli a boisko przetrwało 🙂

 3. Jak plener to już lepiej za basenem nowym zrobić plus łącznik między bobrem a kanałem ulgi podobny teren przy okazji spływ na byle czym a parking koło stacji i wierzy ciśnień przy okazji ten teren ogarnąć i przy działach to by było na małe imprezy stadion mały może jak dla nadleśnictwa tak, a może w Mojeszu tam na boisku też duży plac. Tak na prawdę czy tu czy tam aby się odbyło.

 4. Pani “burmistrz” zostawi po swoich kadencjach obraz nędzy, rozpaczy i nowego asfaltu pod swój dom i masę ciekawych artykółów. LLA rozjechane, sporo wystawców uciekło do Lubania. Teraz podział na dwa obszary imprezy plus masa innych błędów i i głupiego jej pierd***. Taki ot obraz P. Szczęsnej

  • LLA nie uciekło do Lubania ale zrobili podobną. Na ten rok jest zgłoszonych ponad 350 stoisk na LLA to się rozjechało? uciekło? obraz nędzy? To właśnie Lubań ma co roku mało stoisk i ciągle zmienia daty bo tam ludzi mało jedzie haha

 5. ci co na rzekają na hałasy! Bez przesady impreza odbywa się raz do roku przez trzy dni a wy wielkie halo robicie bo wam będzie zagłośno. Przez takich jak Lwówek staje się miastem widmo i nudy. Ja nic nie mam do nikogo ale niektórzy przesadzają.

 6. Dobry pomysł, w Bolesławcu od lat te główne koncerty są przeniesione i jakoś nikomu to nie przeszkadza, ale to jest właśnie wasza mentalność… Ktoś coś zmieni od razu płacz.. Może zacznijmy krytykować dopiero po wydarzeniu, może akurat będzie lepiej?

 7. Skoro nic się już nie da zrobić to tylko pokazuje jaka skuteczna jest rada 🙁 A zmiana Lata Agatowego na rozbite po całym mieście to zmiana aby było że niby coś robią w urzędzie, ale zamiast rozbudować impreze to się ją rozdrabnia i obniża rangę do wiejskich dożynek. Przypominam, że kiedyś były 2 sceny w rynku i było fajnie a teraz to co? W rynku będzie grobowa cisza większość czasu na LLA?
  PS ktoś sobie wyobraża np. sylwester we Wrocławiu, ale na stadionie? Poroniony pomysł!!!

 8. Pomysł tragiczny, po co zmieniać coś co dobrze działa ?
  Argumenty ludzi, którzy komentują i bronią tej farsy brzmią jakby były pisane przez pomysłodawców. Klimat takich imprez w mieście, na rynku, napewno jest lepszy niż podzielonej imprezy, albo wszystko w jednym miejscu albo lepiej wcale..myśle, że mieszkańcy rynku są wstanie kilka godzin w nocy się przemęczyć, a pewnie sami chętnie brali i wezmą udział w wydarzeniu.

 9. Każdy chce mieszkać w mieście, a najlepiej w rynku! Ale nikt nie chce dróg, bo hałas, spaliny. Najlepiej się zeń wyprowadzić do lasu, nie mieć kontaktu z nikim. Społeczność…

 10. Też tak uważam pomysł absurdalny i na tak debilny pomysł to mogła wpaść tylko P.Mariola burmistrz od siedmiu boleści ona zawsze agresywnie reaguje jak na osobę na takim stanowisku to powinna zachowywać się spokojnie a nie ciągle nerwami załatwia sprawy jak można było ją posadzić na krześle burmistrza żenada i dlatego Lwówek sl. wygląda jak wygląda wszystko według jej widzi misie imrezy dzielić łał super pani burmistz ukłony dla tego głupiego pomysłu.

 11. Pani burmistrz naprawdę trudno zrozumieć niektóre pomysły lub decyzje . Dlaczego próbuje się zmieniać coś co funkcjonowało kilkanaście lat i zdawało egzamin?
  Oczywiście można przenieść całą imprezę na stadion, tylko należy zadać pytanie : co ma to wnieść ? kto na tym zyska, a ile straci miasto w tym przedsiębiorcy którzy płacą podatki ?
  Pani burmistrz stracić wizerunkowo można dużo albo bardzo dużo w tym szczególnie jako włodarz .

 12. nie głosowałem na Panią Burmistrz ale po rządach ostatniego burmistrza nieroba i pod rządami obecnej przyznaję Jej racie w każdym działaniu takiego Burmistrza Lwówek jeszcze nie miał popatrzcie barany jak się miasto zmieniło i jak zwykle zero dobrego słowa tylko krytyka lewacka

 13. Większe koszty tylko z tego będą.
  Ochrona , sprzątanie itp.
  Ale tu chodzi chyba o sprzedaż piwka tylko przez jedną osobę.
  No i pewnie gwiazdy będą się swobodniej czuć bo przestrzeń i dźwięk lepiej będzie się rozchodził.
  Jaja sobie robią z ludzi bo jak popada deszcz to będziecie się taplać w błocie.

 14. Przewodniczący ma rację podział Lata Agatowego to będzie początek końca tej imprezy właśnie ta sceneria naszego rynku to zgrupowanie przyciągało ludzi z całej Polski i nie tylko a rozproszenie nie jest szczęśliwe to ,że są wystawcy to że jest główna scena to że jest druga scena to że są występy artystyczne równocześnie odbywa się handel to jest atrakcja i nie powtarzalny klimat a inaczej straci to widowisko na atrakcyjności i powoli upadnie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here