Podwyżka opłat za odpady

35
3283

Z dniem 1 stycznia 2021 r. stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Lwówek Śląski ulegają zmianie.

 

Władze gminy Lwówek Śląski dokonały wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od liczby osób zamieszkujących nieruchomość. Nie będzie już opłaty od gospodarstwa domowego. Z nowymi stawkami opłat możemy zapoznać się na stronie magistratu:

Nie ma obowiązku składania nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Właściciele nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarki odpadami na terenie gminy i miasta Lwówek Śląski otrzymają ZAWIADOMIENIE o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2021 r. Wysokość należnej opłaty zostanie ustalona jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych podanych w obowiązującej dotychczas deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (m.in. liczby osób).

WYSOKOŚĆ STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI ZBIERANYMI I ODBIERANYMI W SPOSÓB SELEKTYWNY

OD 1 STYCZNIA 2021 R.

Stawki opłaty:

 • 26,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość na terenie miejskim,
 • 22,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość na terenie wiejskim.

Właściciele nieruchomości jednorodzinnych zagospodarowujący bioodpady stanowiące odpady komunalne w przydomowym kompostowniku, po złożeniu oświadczenia do deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą zwolnieni z części opłaty w wysokości 2,00 zł miesięcznie od ww. stawek opłaty.

Wysokość opłat przy kompostowaniu bioodpadów w przydomowym kompostowniku:

 • 24,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość na terenie miejskim,
 • 20,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość na terenie wiejskim.

DOMKI LETNISKOWE LUB INNE NIERUCHOMOŚCI WYKORZYSTYWANE NA CELE REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWE

 • Rada Miejska w Lwówku Śląskim ustaliła ryczałtową opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, tylko przez część roku. Wysokość opłaty w przypadku właściciela ww. nieruchomości zbierającego odpady komunalne w sposób selektywny wynosi 180,00 zł rocznie.

WYSOKOŚĆ STAWEK OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI OD 1 STYCZNIA 2021 R. W PRZYPADKU NIEWYPEŁNIANIA OBOWIĄZKU SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH

Stawki opłaty:

 • 52,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość na terenie miejskim,
 • 44,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość na terenie wiejskim.

DOMKI LETNISKOWE lub inne nieruchomości wykorzystywane w celach rekreacyjno-wypoczynkowych, tylko przez część roku – na terenie gminy i miasta Lwówek Śląski

 • Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – 360,00 zł rocznie dla każdego domku letniskowego lub innej nieruchomości.

TERMIN, CZĘSTOTLIWOŚĆ I TRYB UISZCZANIA OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Nieruchomości zamieszkałe

Termin i częstotliwość dokonywania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie uległ zmianie. Płatności należy dokonywać bez wezwania, z góry w terminie:

 • do 15 dnia każdego miesiąca, którego opłata dotyczy lub:
 • w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego.

Nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, tylko przez część roku:

bez wezwania za cały rok, z góry, w terminie:

 • do dnia 31 marca każdego roku lub:
 • w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego.

35 KOMENTARZE

 1. Przepraszam bardzo, nie wiem czy dobrze zrozumiałam, teraz opłata za śmieci wynosi moją 4 osobową rodzinę 52zl, po podwyżce mam płacić 26zlx4 = 104 zł!!!!!, chyba kogoś dobrze powaliło!!!!! Podwyżka 100%! To może pensje powinny wzrosnąć o 100%!!! Masakra, co za kraj, co za miasto…

 2. Stawki opłat się zwiększają, miasto pięknieje, a może ktoś zainteresuje się oświetleniem wsi, bo zdarzają się miejsca gdzie tych świateł brakuje. Nie są to okolice gdzie jest 1 dom tylko np 10 i wiecej i droga asfaltowa którą chodzi młodzież i inni mieszkańcy na przystanek. Taka sytuacja jest np. we Włodzicach Wielkich, na drodze łączącej centrum wsi z drogą główną. Ludzie muszą chodzić z latarkami.

 3. Do mieszkanki. płaciła pani przez ostatnie lata po 66 zł od teraz będzie 104 zł. Pewnie za dużo jest rodzin wielodzietnych które produkują górę śmieci a co miesiąc dostają tysiące złotych za darmo od państwa a płacą tyle co Pani albo tam gdzie są tylko 3 osoby w mieszkaniu. Koszty rosną firmy od sprzątania chcą pewnie więcej więc radni zagłosowali bo skąd kasę za to na mieć gmina. Trudno wszędzie mamy podwyżki.

 4. Wielodzietne rodziny nie dostają od Państwa pieniędzy na to aby wydawać je na podwyżki za śmieci. Dostaje je na dzieci!!! Pana komentarz jest naprawdę żałosny, żal Panu że ktoś otrzymuje 500+.Nic nie stoi na przeszkodzie zeby i Pan miał z 5 dzieci, zobaczymy czy będzie Pan nadal taki zazdrosny. Uważam że taka duża podwyżka to wielkie nieporozumienie. Mamy 4 osobową rodzinę, sortuje śmieci i nie produkuje ich więcej, więc za co mam płacić dwa razy tyle. Argument że firmy do wywozu śmieci żądają podwyżek to żaden argument, to może klepnijmy im podwyżki na 100zl od osoby, a co tam niech mają!!!!

  • Czyli 2 tysiące tylko z programu 500 plus. Gralutuje bo ja na tyle zapierdzielam w zakładzie 8 godzin dziennie.
   Znam takich moich sąsiadów co biorą tyle samo na dzieci a potem akcja my biedni rodzice i biegają do szkół dajcie laptopy dla dziecka a do mopsu z płaczem że nie ma kasy bo nawet nie ma ślubu ale nie dlatego by wykazać że matka samotna ma większe profity. To przypadek że facet żyje w tym samym mieszkaniu. Obiady za darmo. Potem do gminy po mieszkanie socjalne bo przecież nie pracują. Kobieta latami robi paznokcie tatuaże razem za kilkanaście tysięcy ale to nie są pieniądze z programu 500 plus. Na nowe ciuchy też nie z kasy na dzieci. Chyba spadek ma co miesiąc. Zazdroszczę bo nie mam dzieci i płacę wysoki czynsz. Na pocieszenie za ciężką pracę śmieci płacę mało. Szkoda że 500 plus to nie są talony na mąkę i cukier tylko kasa na konto.

 5. Polecam zapoznać się z uzasadnieniem podwyżki, które dołączone jest do Uchwały. Kalkulacje mówią same za siebie. W roku 2022 też spodziewajmy się podwyżki. Trzeba uderzyć się w pierś i przyznać ze mieszkańcy słabo segregują odpady. Segregacja na wysypisku to dodatkowe koszty, a jak nie to frakcję uznaje się za zmieszaną i koszty razy dwa. Nie ma co wieszać psów na magistracie, bo dane są czytelne i podwyżka była uzasadniona.

 6. Ja również mam takich sąsiadów. Człowiek pracuje i każdy grosz przelicza a moi wielodzietni sąsiedzi szastają pieniędzmi na prawo i lewo. Powinny być zdecydowanie talony na ubrania i jedzenie!!!

 7. skonczcie pierdzilic bo to bo tamto a ile jest takich szkodnikow jak zameldowana jedna osoba we chałupie a mieszka 3 lub 4 lub 5 osob i co to sa dopiero naciagacze dla miasta radze sprawdzic w okolicy swojej bo w kazdej wiosce tacy sa sępy i o szusci darmozjady jedne

 8. Czyli teraz zamiast 66 zł, zapłacę za 5 osób 120 zł??? Powaliło? To ja segreguję, w zmieszanym nigdy nie mam nawet 3/4 śmietnika, mąż więcej zagranicą i mam płacić aż 120 zł? Bo co? Bo mam kasę od rządu? Bo mąż euro zarabia? Ja w pracy 8 h, babcia i przedszkole dzieci wychowuje bo inaczej to tylko pracę rzucić i zamiast więcej wpłacać na konto w kredycie to ja mam na śmieci więcej płacić? Oszaleli??????

  • Wygrała wybory? Wygrała. Demokracja nie polega na tym, że każdy może sobie powiedzieć dowolny wulgaryzm pod adresem władzy, ale na tym że rządzi ten, kto wygra demokratyczne wybory.
   A poza tym: ludziom nie chce się sortować śmieci. Wystarczy jeden słoik z 10-letnimi ogórkami rozbity w kontenerze na odpady szklane, by zniweczyć wysiłek i staranność całego bloku włożone w sortowanie. I cały blok dostanie podwyższoną opłatę. Może ci, którzy pałają niechęcią do urzędu, na złość urzędowi, zaczną skrupulatnie sortować?

 9. Jakby każdy uczciwie płacił to podwyżki były by mniejsze albo by ich nie było. Rząd podnosi opłaty środowiskowe za tonę składowanych odpadów, pensje minimalne , w gosposarstwch domowych jest więcej osób niż wykazują w deklaracjach, jak jest mniej to biegną zgłosić, jak więcej to mają to gdzieś. A system musi się zbilansować. Dlatego jak ktoś wynajmuje pustostan dla obcokrajowców, a wiesz o tym to zgłoś to do odpowiedniego urzędu gminy a z czasem będziesz płacił mniej. Gdyby wszyscy płacili uczciwie za odpady to byłoby inaczej pewnie. A co jest zastanawiające to to że gro ludzi wyrzuca odpady fo lasu. A kto za to płaci? My mieszkańcy… Za usunięcie dzikiego wysypiska. Bądźmy czujni, widzimy to zgłaszamy to odpowiednich służb. Ale co najważniejsze sortujmy śmierci zgodnie z ustawami i rozporząszeniami

  • Jak mozna nie zglosic wiecej osob skoro oplata byla za gospodarstwo zamieszkiwane przez trzy osoby i wiecej.
   Nie chce tu madrusiowac bo sie namieszkalem za granica ale te oplaty sa zlodziejskie i tyle. Skoro problem to wzrost cen za gospodarowanie odpadami to czemu nie zrobic za zuzycie faktyczne i kazdy bedzie placil tyle co zuzyl.

 10. Już od dłuższego czasu słychać i widać jak bardzo boli włodarzy naszego miasta (p. burmistrz nie ukrywa swoich poglądów) fakt, że niektórzy mieszkańcy otrzymują dodatkowe świadczenia, w tym 500+. Wg nich te pieniądze mają załatwić wszystkie problemy bytowe rodzin wielodzietnych, a co najważniejsze ratować finanse gminy. Widać taki mamy klimat.

 11. jak komus ciemno na drodze to niech idzie na droge między chmielnem a skałą calą noc między polami swieci się 25 lamp na odcinku 450 metrów to świadczy o gospodarnosci gminy chyba brakło kabla to postawili co kilka metrów lampy a niech się swieci na bogato

 12. Haha chyba trzeba posegregowac prezesow spolek i spoleczek. Pamietam jak przed kilkoma laty argumentowano ze jak zajmie sie gmina to bedzie pieknie. I jest. Nie bede sie powtarzal ile place za smieci w DE ale cos tu w Polsce sie nie zgadza. I nie wkrecajcie ze ze smieci idzie na 500 plus bo to sie kupy nie trzyma.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here