Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość” w powiecie lwóweckim

0
880
Kontrola prędkości (lwówecki.info)

Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim w miniony piątek przeprowadziła akcję „Prędkość”. Podczas działań skontrolowano 25 pojazdów, ujawniono 18 kierujących niestosujących się do przepisów ograniczenia prędkości.

 

Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wypadków drogowych. Mimo licznych działań policyjnych, komunikatów, apeli nawołujących do przestrzegania ograniczeń prędkości, w dalszym ciągu wielu kierujących nie stosuje się do znaków drogowych, a tym samym przekracza dozwoloną prędkość.

Dlatego też w piątek 20 listopada 2020 roku policjanci Ruchu Drogowego na drogach powiatu lwóweckiego przeprowadzili wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

Podczas działań przeprowadzono 25 kontroli drogowych i ujawniono 18 kierujących niestosujących się do przepisów ograniczenia prędkości.

Funkcjonariusze lwóweckiej drogówki apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że kierujący zatrzymani za przekroczenie prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPPLwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here