Podaruj książkę Bibliotece w Płóczkach Górnych

1
467
PWSZ Legnica

Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj książkę Bibliotece w Płóczkach Górnych”. Akcja potrwa do 15 grudnia 2020 roku.

 

Celem akcji jest odtworzenie w sołectwie biblioteki i wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Misji odtworzenia Biblioteki w Płóczkach Górnych podjęło się, działające od 2009 roku Stowarzyszenie Maltanowo. Biblioteka, która niegdyś funkcjonowała w sołectwie została zamknięta. Mieszkańcy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą jeździć do Lwówka Śląskiego, co szczególnie dla osób starszych jest sporym kłopotem. Dlatego też powstał pomysł, by wesprzeć osoby, które lubią czytać.

Jeżeli przeczytałeś książki, które warto polecić innym – przekaż je do Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji. Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom.

Książki można przekazać wyłącznie poprzez specjalne wrzutnie na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jedna znajduje się w budynku C, przy szatni obok bocznego wejścia, a druga na parkingu (na wprost głównego wejścia do budynku C). Wszystkie zebrane książki zostaną przekazane na potrzeby Biblioteki w Płóczkach Górnych.

Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. Za wszystkie dary, już dziś, w imieniu mieszkańców wsi, serdecznie dziękujemy.


 

Jeżeli ktoś z Was ma przeczytane książki, to zamiast odkładać je na półkę, może dać im drugie życie przekazując dla Stowarzyszenia Maltanowo z Płóczek Górnych. Bliższych informacji o projekcie i tym jak przekazać książki udziela Pani Jolanta Mańkiewicz – tel.: 609 093 593. Książki można także zostawić w sklepie komputerowym GraMa przy ulicy Sienkiewicza 40 w Lwówku Śląskim.


Ile książek zebrano dla Biblioteki w Płóczkach Górnych?

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here