Pod wpływem i z zakazem

3
1067

Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali 4 kierowców, którzy pomimo wcześniej spożytego alkoholu usiedli za kierownicę. Ponadto mundurowi zatrzymali 3 kierowców z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności , za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w dniach 29-31 maja zatrzymali 7 osób, które siadając za kierownicę popełniły przestępstwo. 4 zatrzymanych to nietrzeźwi kierujący. Dwóch mieszkańców Bolesławca w wieku 23 i 36 kierowało samochodami mając około 0,8 promila oraz 33 –latek z powiatu górowskiego jechał mając 2 promile.

Natomiast 37-latek z powiatu zgorzeleckiego usiadł za kierownicę mając 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Ponadto policjanci zatrzymali kierujących, którzy siadając za kierownicę złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów: 32-letnią mieszkankę powiatu bolesławieckiego, 35-latka z powiatu lwóweckiego i 37-latka z powiatu legnickiego.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

-/asp. szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec/-

3 KOMENTARZE

  1. W Lubomierzu jeden szczyl w czarnym BMW w weekend jeździł bokami. Kiedy policja się nimi zajmie?
    Zapraszam w weekend do Lubomierza.
    Szaleńców w BMW dla policji nie zabraknie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here