Pod Bolesławcem zginął rowerzysta

0
1783

Wprawdzie podczas tegorocznych wakacji mundurowi odnotowują spadek liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym, to tych nadal jest dużo za dużo. Na policyjnej mapie do wczoraj widniały 372 czarne punkty. Na mapie to są punkty, w rzeczywistości za każdą taką czarną kropką stoi ludzka tragedia. Ktoś stracił kogoś bliskiego. Po kim zostaje pustka.

 

Policjanci przyznają, iż od początku roku na Dolnym Śląsku odnotowano mniej zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym od początku roku do analogicznego okresu zeszłego roku spadła o blisko 18%. Dolnośląska Policja odnotowała również mniej o blisko 22% samych zabitych na drogach. Pamiętajmy jednak, że każda ofiara śmiertelna to ogromna tragedia dla rodzin, bliskich i znajomych. Dlatego wciąż apelujemy o rozsądek za kierownicą i bezpieczną jazdę.

Do najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców niezmiennie niestety należą brawurowa jazda połączona z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wykonywanie manewrów, w szczególności manewru wyprzedzania, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz jazda po alkoholu. Na tragiczne niestety skutki wypadków drogowych wpływa często nie stosowanie pasów bezpieczeństwa, czy też urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci. – tłumaczy podkom. Wojciech Jabłoński z KWP we Wrocławiu.

Podsumowując okres od początku roku, czyli od 1 stycznia do 20 sierpnia 2020 r. na terenie Dolnego Śląska odnotowano 90 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, to jest mniej o blisko 18% niż w analogicznym okresie 2020 roku, a także 98 osób zabitych i to jest mniej o blisko 22% niż w roku ubiegłym.

Niestety, w sobotę w naszym regionie doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia. Śmierć poniósł rowerzysta.

W sobotę 22 sierpnia w Jurkowie, koło Raciborowic w gminie Warta Bolesławiecka kierowca nieoznakowanego buggy potrącił rowerzystę. Mężczyzna był reanimowany. – podaje dziś serwis Istotne.pl – Niestety nie udało się go uratować.

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu poszukuje świadków wypadku drogowego, którego następstwem była śmierć poszkodowanego. Osoby, które były świadkami zdarzenia proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na ul. Z. Augusta 20 lub o kontakt telefoniczny pod nr tel.: Wydział Kryminalny tel. 47 87 332 30, Wydział Dochodzeniowo-Śledczy tel. 47 87 332 33.

Pamiętajmy, że przed nami jeszcze ostatnie dni wakacji. Dlatego dolnośląska Policja wciąż apeluje o rozsądek za kierownicą i bezpieczną jazdę, by każdy, kto wyjedzie na wakacje lub urlop, bezpiecznie wrócił z nich do domu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here