Rita – nowa funkcjonariuszka lwóweckiej Policji

1
1169

W szeregi lwóweckiej Policji wstąpiła “nowa funkcjonariuszka”. Została nią 1,5 roczna suczka rasy owczarek niemiecki, która wabi się Rita. Teraz będzie wraz ze swoją opiekunką służyła lokalnej społeczności.

 

 

Rita jest psem tropiącym i będzie przede wszystkim wykorzystywana do tropienia śladów ludzkich, m.in. w przypadku zaginięcia osób czy tropienia za sprawcami różnych przestępstw. „Nowa funkcjonariuszka” odbyła 5-miesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przewodniczką Rity została sierżant Izabela Tabańska.

Rita dołączyła również do funkcjonariuszy, którzy tworzą Policyjną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą. Wraz z nimi będzie brała udział w poszukiwaniach osób zaginionych na terenie województwa dolnośląskiego.

czytaj: Czworonożni funkcjonariusze lwóweckiej policji

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, szukają osób zaginionych. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. Gdy pies jest już przeszkolony i trafia do jednostki, pozostaje pod opieką policjanta. To on wykonuje zabiegi pielęgnacyjne, dba o jego zdrowie i o kondycję. Służba psa w policji zwykle trwa około 9 lat. Przez cały ten czas zwierzę i jego przewodnik tworzą nierozłączny duet. Często zaprzyjaźniają się tak bardzo, że kiedy pies przechodzi na emeryturę, trafia do rąk swojego przewodnika.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here