Po pościgu zatrzymali skradziony pojazd i kierującego nim złodzieja

2
2052
fot.: Policja Lubań

Policjanci odzyskali skradziony pojazd marki Fiat Ducato i zatrzymali mężczyznę, który kierował tym samochodem. 28-latkowi postawiono 10 zarzutów, w tym kradzież z włamaniem do pojazdów oraz naruszenia sądowego zakazu kierowania pojazdami. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

 

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Olszynie podczas służby zauważyli pojazd Fiat Ducato, mogący pochodzić z kradzieży a poruszający się w kierunku Lubania. Pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych przez policyjny radiowóz, kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg. „Ten zakończył się na drodze polnej, tuż po tym jak kierowca stracił panowanie nad busem i zjechał z drogi porzucając włączony pojazd. Dalszą ucieczkę podjął pieszo w kierunku bagiennych lasów. Poszukiwania mężczyzny nie trwały długo. Olszyńscy policjanci zauważyli, że leży on miedzy zaroślami w błocie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.” – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji, która wspomina, iż wezwany na miejsce technik kryminalni po wstępnych oględzinach podjął decyzję o przetransportowaniu pojazdu na policyjny parking, gdzie zostaną wykonane dalsze czynności.

Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, dlatego pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych.

„Do sprawy włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Lubania oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku pracy operacyjnej i zebranych materiałów dowodowych, już na drugi dzień podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie Bolesławca i Świeradowa Zdrój.” – dodaje policjantka, która zaznacza, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami za co usłyszał kolejne zarzuty a ponadto prowadził pojazd będąc pod wpływem substancji psychotropowych.

Na wniosek policji oraz prokuratora miejscowy sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

2 KOMENTARZE

  1. Olszyna rozkwita pod rządami nowej Pani Kierownik, brawo , brawo.
    Wreszcie widać że w Olszynie jest Policja.
    A przy okazji brawo za umieszczenie Michałka tam skąd nigdy nie powinien wychodzić

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here