Plama oleju na drodze. Uważajcie

1
7401

Wycieki substancji ropopochodnych na jezdnię stanową niezwykle poważne zagrożenie dla kierowców, dlatego tak ważne jest, żeby ewentualne powstałe wycieki, plamy oleju usuwać jak najszybciej. Odpowiedzialny za to jest zarządca drogi, ale niezwykle ważną role w zabezpieczeniu miejsca i przywróceniu nawierzchni do poprawnego stanu mają także strażacy.

 

 

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę 18 maja 2024 roku na drodze w Dębowym Gaju. Kilkuset metrowa plama substancji ropopochodnej zagrażała bezpieczeństwu na drodze. Zgłoszenie do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło około godziny 14.

Z uwagi na odbywający się w tym czasie strażacki piknik w Sobocie na miejsce zadysponowano wracających z zawodów sportowo- pożarniczych druhów OSP Zbylutów, którzy błyskawicznie usunęli miejscowe zagrożenie.

1 KOMENTARZ

  1. Oczywiście sprawcy wycieku nie zlokalizowano? Po co się wysilać. Może nikt nie straci życia w wypadku na takiej nawierzchni. Rozejdzie się po kościach,,,

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here