Pilchowice: Oświadczenie producentów filmu

0
3134

W ostatnim czasie pojawiło się bardzo wiele kontrowersji wokół produkcji filmu Toma Cruise’a na terenie Pilchowic. W obronę zabytkowego mostu kolejowego zaangażowały się organizacje pozarządowe, samorządowe, a także mieszkańcy najbliższej okolicy Zalewu.

W nadchodzących tygodniach w tymże miejscu odbędą się zdjęcia do filmu “Republika Dzieci” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. W pobliżu zapory oraz wspomnianego mostu pracę podejmie ekipa zdjęciowa, budując scenografię, oświetlając plan zdjęciowy, a także organizując jego zaplecze. Pilchowicki most gra w naszym filmie bardzo ważną rolę dramaturgiczną. Scenariusz zakłada zniszczenie mostu tylko i wyłącznie z wykorzystaniem komputerowych efektów specjalnych. Nie będziemy w żaden sposób ingerować w konstrukcję ani inne elementy mostu, respektując polskie prawo chroniące zabytki, a także mając na uwadze dobro mieszkańców regionu. Wierzymy, że realizacja zdjęć do “Republiki Dzieci” jest wielką szansą dla promocji nie tylko Doliny Bobru, ale również całego Dolnego Śląska.

W obliczu poważnej sytuacji dotyczącej pilchowickiego mostu, producenci filmu “Republika Dzieci” oraz reżyser Jan Jakub Kolski, zwracają się do Państwa z prośbą o zrozumienie i pomoc w jak najsprawniejszym przeprowadzeniu zdjęć do filmu.

Jesteśmy polską ekipą polskiego filmu i nie zniszczymy w trakcie jego produkcji żadnego zabytku sztuki ani techniki. Nie zamierzamy w jakikolwiek sposób uszkodzić mostu w Pilchowicach.

 

Michał Marceli Kowalski
Asystent kierownika produkcji

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here