Pijany i bez uprawnień chciał przekupić policjantów

0
1877

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu kierowcy, który próbował wręczyć funkcjonariuszowi lubańskiej drogówki łapówkę. Mężczyzna bez uprawnień do kierowania i mając ponad 2 promile alkoholu został zatrzymany przez policjantów po tym jak uderzył swoim pojazdem w budynek. Podejrzany słyszał zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie także za wykroczenia, których się dopuścił czyli, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jazdę bez uprawnień.

 

 

Policjanci z Lubania otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Olszyna. Okazało się, że kierowca osobówki, najpierw uderzył przodem pojazdu w znak a następnie po przejechaniu około 100 metrów uderzył w budynek. W pojeździe tym znajdował się także pasażer. Podczas rozmowy z kierującym mężczyzną, policjant od razu wyczuł alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności podejrzany zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 500 złotych za odstąpienie od czynności. W takiej sytuacji reakcja policjanta mogła być tylko jedna. 24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili mundurowi mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchy drogowy dla pasażera. Podejrzany usłyszał zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Lubaniu. Odpowie teraz za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za wykroczenia, których się dopuścił. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here