Pięściarze z Lwówka Śląskiego jadą na obóz sportowy

2
843

Młodzi pięściarze z KS BOX Lwówek Śląski wezmą udział w dziesięciodniowym międzynarodowym obozie sportowym w Łukęcinie.

 

Wakacje to dla większości młodych ludzi czas wypoczynku, jednak nie dla wszystkich. Najbardziej pracowici zawodnicy i zawodniczki klubu bokserskiego z Lwówka Śląskiego ostro trenują o czym mogliśmy się przekonać odwiedzając ich w Rakowicach Wielkich.

Ci najlepsi w nagrodę jadą na obóz sportowy. W tym oprócz naszych zawodników trenować będą pięściarze z Legnicy, Świdnicy, Dzierżoniowa i Bolesławca. Organizowanym jest Stowarzyszenie Boks Lubin i Box Gym Dreger. Wszystko pod szyldem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Na obozie sportowym w Łukęcinie trenować będą także zawodnicy z Niemiec oraz z Włoch.

Dla młodzieży to okazja do nawiązania nowych znajomości, integracji, ale także do popracowania nad techniką i kondycją. Podczas obozu młodzież będzie miała trzy treningi dziennie. Pięściarze z KS BOX Lwówek Śląski mimo wakacji w pocie czoła szlifują formę, by wypaść jak najlepiej.

„Obecnie na zawody jedzie 4 zawodników, tych najbardziej zasłużonych, choć chętnych było dużo więcej. Trenujemy w Rakowicach Wielkich i we Lwówku Śląskim. Przygotowuje ich na ten obóz, żeby mieli dobrą kondycję.” – mówi nam trener Zygmunt Wieliczko, który formę zawodników ocenia bardzo wysoko i przy dalszej tak ciężkiej pracy wróży im wiele sukcesów.

 

„Mamy teraz kontakty z Legnicą, Lubinem, Wałbrzychem, Dzierżoniowem, Wrocławiem. Chcemy wrócić na sparingi, zgrupowania, brać udział w mistrzostwach Dolnego Śląska, a jak się uda to w następnym roku w mistrzostwach Polski” – dodaje trener, który przypomina, iż zawodnicy z Lwówka Śląskiego brali już udział w mistrzostwach Dolnego Śląska, ale ostatni medal zdobyli w 2019 roku. Jak przyznaje rener później w klubie nastąpiły podziały.

Warto także wspomnieć, iż w ubiegłym roku na takim obozie sportowym trenowało dwóch zawodników z lwóweckiego klubu.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here