Pięściarz z Lwówka Śląskiego ma prośbę

3
3962
Cancer Fighters Kamil Jezioro
zdjęcia: Kamil Jezioro

Kamil Jezioro pochodzi z Lwówka Śląskiego. Jak sam przyznaje, jego pasją jest boks. Od wielu lat uprawia ten sport. Obecnie mężczyzna robi jednak coś wielkiego.

 

– Swoją przygodę rozpocząłem 11 lat temu w rodzinnym mieście w klubie BOX Lwówek Śląski, pod okiem trenera Zygmunta Wieliczki. – wspomina Kamil Jezioro, który aktualnie trenuje we Wrocławiu.

To tam 24- latek aktualnie mieszka, studiuje, pracuje i trenuje, dzięki czemu osiąga mniejsze sukcesy. W ostatnim czasie mężczyzna „zaraził się” pomaganiem. Pochodzący z Lwówka Śląskiego pięściarz wziął udział w turnieju Cancer Fighters, który jest charytatywnym wydarzeniem mającym na celu zebranie jak największej ilości pieniędzy dla dzieci chorujących na nowotwór.

– Jest to gala bokserska, w której mierzą się charytatywnie amatorzy jak i zawodowcy tego sportu. Zawodnicy wydarzenia Cancer Fighters mają utworzone zbiórki, a dzięki ich promocji możliwe jest pozyskanie jak największej ilości darczyńców. – tłumaczy nam Kamil Jezioro, który wspomina, iż wśród jego osiągnieć z ostatnich lat jest właśnie wygrana na ostatniej wrocławskiej edycji Cancer Fighters, na której udało się uzbierać aż 140 tyś zł dla podopiecznych fundacji.

Ważnym aspektem wydarzenia jest obecność ludzi związanych ze światem sportów walki, takich jak Joanna Jędrzejczyk czy Dawid Kasperski, którzy również poprzez swoje działania charytatywne chcą dołożyć cegiełkę i promować wydarzenie. Nie brakuje także różnego rodzaju licytacji. Wśród tych były np. licytacje rękawic z podpisem Mike Tyson, czy spodenek Antonego Joshuy ale są również gadżety nie związane z boksem. Jak zapewnia nas pan Kamil wszystkie pieniądze z licytacji są przekazane dla fundacji.

Pięściarz wspomina także, iż kolejna edycja wydarzenia, w której bierze udział odbędzie się już 1 lipca 2022 r. na stadionie WKS Śląsk we Wrocławiu. Wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo jak i poprzez transmisje online na Facebooku Fundacji Cancer Fighters.

– Tej nocy wszyscy walczą w jednym celu, a jest nim zebranie funduszy dla podopiecznych Fundacji. – przypomina pięściarz, który dodaje, iż do tej walki przyłączyć się może każdy.

Kamil Jezioro uruchomił właśnie internetową zbiórkę (https://wolniodraka.pl/zawodnicy/kamil-jezioro/), poprzez którą można wesprzeć chore dzieci, ale jednocześnie okazać wsparcie dla pięściarza z Lwówka Śląskiego.

– Poprzez nasze działania udowadniamy, że diagnoza to nie wyrok. – zapewnia Kamil, który zachęca wszystkich do oglądania gali z jego udziałem, a wcześniej do finansowego wsparcia podopiecznych fundacji.

zdjęcia: Kamil Jezioro
zdjęcia: Kamil Jezioro
zdjęcia: Kamil Jezioro

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here