Lwówek Śląski: Nie zmieściła się na rondzie

19
550
zdjęcia nadesłane przez czytelników Lwówecki.info

Jak informują czytelnicy kierująca samochodem osobowym marki Toyota Yaris „nie zmieściła” się na rondzie, przejechała przez ogrodzenie i zatrzymała się na chodniku.

 

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 14. w niedzielę, 30 czerwca 2019 roku w Lwówku Śląskim na skrzyżowaniu ulic Morcinka i Chrobrego.

 

W wyniku zdarzenia zniszczone zostało ogrodzenie. Na miejscu zdarzenia pojawiła się lwówecka policja, która wyjaśni jego przyczyny.

 

Nasi czytelnicy dodają, iż auto na tylnej szybie miało naklejkę z zielonym listkiem, co oznacza, iż prowadzone było przez kierowcę, lub należało do osoby, która posiada uprawnienia od bardzo niedawna.

zdjęcia nadesłane przez czytelników Lwówecki.info

 

Po dzisiejszym zdarzeniu nasi czytelnicy dodają, iż drugie rondo – skrzyżowanie ulic Morcinka i Konopnickiej również ma naruszone ogrodzenie. Tu zapewne też ktoś sie “nie zmieścił”.

19 KOMENTARZE

 1. Zielony listek na szybie niekoniecznie świadczy o niedoświadczeniu kierowcy, ale przynajmniej wzmaga uwagę na jadący pojazd.A w tym przypadku to się wcale nie dziwię ,że wylądowała na chodniku.Te dwa twory które nam zafundowano , nawet w terminologii infrastruktury drogowej nie mają swojej nazwy.Przez te coś to i rowerem ciężko przejechać .Ciekawe jak sobie w środę kolumna prezydencka poradzi???? :).

 2. Do ronda to chyba daleko w wiekszosci i tak auta leca przez srodek bo malo kto jezdzi tam poprawie a co to tworcy tego czegos projektuj w innybdzien niz pon poniewaz na kacu nie wychodzi

 3. takie ronda, że minivanem trzeba brać je na 2 – 3 razy. Głupota totalna urzędników. Nikt tego nie przemyślał, a tylko maluch się tam zmieści. Ja jeżdżę jak po normalnym skrzyżowaniu, mandatu nie przyjmę za niedostosowanie się do znaków drogowych bo najzwyczajniej w świecie te ronda nie pozwalają płynnie przejechać zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

  Jaki jest cel wybudowania ronda? Usprawnić, udrożnić komunikację, wyeliminować zatory. Jak możemy tutaj mówić o drożności i płynności jak trzeba czasem cofnąć i skorygować kierunek jazdy by w ogóle wyjechać z ronda.

 4. Boże widzę samych super kierowców. Wołam o pomstę do nieba, zabierzecie im prawka bo stanowią zagrożenie na drodze. Jakoś i jako kobieta i blondynka nie mam problemu w tych miejscach. A auto mam wielkie 😀 pożal się Boże z takimi kierowcami

 5. Problem z tym rondem jest głównie psychologiczny. W Zgorzelcu ronda są podobnych gabarytów. Wyspa jest płaska i łatwa do przejechania; wystarczy postawić żółty stojak z niebieskim znakiem ruchu okrężnego oraz odblaskami i sytuacja się poprawi.

 6. Bo te ronda nie mają miejsca bytu. Kto robi tak malutkie ronda? Komu przeszkadzały skrzyżowania? To właśnie na skrzyżowaniach trzeba trochę więcej pomyśleć, więc chyba dlatego je zlikwidowano.

 7. To rondopodobne coś to rzeczywiście porażka ale żeby nie zmieścić się YARISem???!!! Do tego jeszcze szarża w barierki. A gdyby ich nie było? A gdyby tam przechodziła wasza matka?
  Ja bym panią wysłał na kurs doszkalający zanim sobie i/lub komuś zrobi krzywdę

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here