Pies wybiegł na drogę. Doszło do zderzenia dwóch pojazdów

4
2265
zdjęcie poglądowe

Wyglądało groźnie, skończyło się na strachu, rozbitych samochodach i mandacie. Na miejscu trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie oraz policja.

 

 

Tuż przed godziną 19. w piątek 22 grudnia 2023 roku w miejscowości Chmieleń doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowy.

Na miejscu pracowali strażacy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP KSRG Pasiecznik i OSP Chmieleń a także zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze i patrol lwóweckiej policji.

Z ustaleń lwóweckich policjantów wynika, iż kierującej Oplem Insygnia 39- letniej mieszkance powiatu lwóweckiego przed maskę wybiegł pies. Kobieta wcisnęła pedał hamulca. Niestety, jadący za nią Saabem 32- latek trzymał się na tyle blisko, iż w krytycznej sytuacji nie zdążył wyhamować. Doszło do zderzenia pojazdów.

Na szczęście nikt w zdarzeniu nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się iż na szczęście uczestnikom kolizji nic poważnego się nie stało. Dodatkowo sprawnie usunięto powstałe po kolizji niebezpieczne przedmioty w postaci rozbitych reflektorów oraz ostro zakończonych fragmentów karoserii pojazdu, które zagrażały bezpieczeństwu i przywrócono prawidłowy ruch na drodze.” – podsumowali swoje działania strażacy z OSP KSRG Pasiecznik.

Policjanci zdarzenie zakwalifikowali jako kolizję. 32- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego otrzymał mandat.

Jedną z częstszych przyczyn zdarzeń w ruchu drogowym jest najechanie na tył pojazdu poprzedzającego. Policjanci przypominają, że jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję. Pamiętajmy także, iż śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga zatrzymania, a gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków.

zdjęcia: OSP KSRG Pasiecznik

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here