Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie lwóweckim

39
9822

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już 423 tysiące. Liczba zmarłych przekracza 18,9 tysiąca. Dobra wiadomość jest taka, iż liczba osób, które wyzdrowiały wynosi ponad 109 tysięcy wynika z aktualnych danych serwisu worldometers.info.

Najwięcej przypadków zachorowań odnotowano do tej pory w następujących krajach:
China – 81,218, Włochy – 69,176, USA – 54,916, Hiszpania – 42,058, Niemcy – 32,991, Iran – 24,811, Francja – 22,304, Szwajcaria – 9,891, Wielka Brytania – 8,077, Holandia – 5,56, Austria – 5,283, Belgia – 4,269, Norwegia – 2,866, Kanada – 2,792, Australia – 2,423, Portugalia – 2,362, Szwecja – 2,299

 

W Polsce z danych z wczorajszego wieczora wynika, iż w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 901/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

Jak informuje Wojewoda Dolnośląski na terenie województwa dolnośląskiego we wtorkowy wieczór było 117 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.

Dane dla województwa dolnośląskiego z godz. 18:22 dnia 24.03.2020 r:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 3788,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2705,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 226.

Wczoraj Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych istotnych ograniczeniach, które obowiązują od dnia dzisiejszego.

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

 • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
 • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
 • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

czytaj: Koronawirus – od 25 marca zakaz wychodzenia z domu

Ważną kwestią, o którą pytało wiele osób jest możliwość wychodzenia na spacery, czy uprawiania sportu. Kancelaria Premiera potwierdza, iż jak najbardziej można wychodzić na spacery, ale przy zachowaniu najwyższej ostrożności w kontaktach z innymi osobami.

Kilka minut przed godziną 9 Ministerstwo Zdrowia na profilu społecznościowym podało informację, iż w kraju w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi już 927. 12 osób zmarło.

Dziś rano Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim potwierdziła pierwszy przypadek zakażenia na terenie powiatu lwóweckiego. Chorą jest kobieta, która jest w stanie dobrym i przebywa w domu. Jej stan nie wymaga pobytu w szpitalu.
Na chwilę obecną mamy także jedną osobę hospitalizowaną, która oczekuje na wynik testu. Ponadto na terenie powiatu lwóweckiego jest 18 osób objętych kwarantanną i 59 objętych nadzorem epidemiologicznym.

 

Wyjaśnienia: W związku z dużą liczbą zapytań, dotyczących gminy, miejscowości zamieszkiwania przez osobę zakażoną wyjaśniamy, iż Sanepid w Lwówku Śląskim nie udziela w tej sprawie informacji, poza tą, iż chodzi o kobitę z terenu powiatu lwóweckiego.

39 KOMENTARZE

 1. Powinno się napisać gdzie nie aby traktować te osobę z pogardą ale aby zwiększyć środku ostrożności w rejonie gdzie ma miejsce ognisko zakażenie wiem że wszystkich powinniśmy traktować jak potencjalnych nosicieli

 2. Dziwi mnie zachowanie Sanepidu. O kierowcy z JG, który dziś niestety zmarł nikt nie ukrywał kim jest. No, ale to Jelenia Góra, u nas wszystko się ukrywa, żeby nie daj boże ludzie sie nie dowiedzieli jaka jest prawda. Przecież teraz takie informacje są jak najbardziej wskazane , motywują ludzi do ostrożności, do pozytywnego działania i tłumaczą dlaczego jest tyle obostrzeń.
  No nie ale przecież to lwówek wrrrrr

  • Podobno spadając z księżyca rozbłysłeś na niebie jak fajerwerki. Podobno:)))))) Dużo zdrowia dla tych na kwarantannie, a kwarantanny dla tych najciekawszych, tak z ciekawości…

 3. Rozumiem że wasze pytania dyktuje strach jednakże niech każdy potraktuje własną osobę jako potencjalnie zakazona wtedy zobaczycie jak czuje się ta dziewczyna.Sytuacja na świecie nie jest optymistyczna,dziś ona jest chora..tu powinniście wykazać się roztropnościa i zrozumieniem-ludzka empatia,ale pamiętajcie,że jutro może to być wasza matka,ojciec,dziecko..lub Wy. Rzygać się chce jak czytam takie komentarze. Pamiętajcie …karma wraca….oby was szlag .

  • “…karma wraca….oby was szlag .” – w takim razie sama sobie źle życzysz skoro karma wraca. Inteligencją to na pewno nie grzeszysz 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here