Pierwszy pociąg do Świeradowa- Zdroju pojedzie już na początku grudnia 2023 roku

17
4693
lokomotywa pociąg kolej tory świeradów Tp4

Po 27 lata do Świeradowa- Zdroju, ale także Krobicy, Mroczkowic, Mirska i Proszówki wróci kolej. Koleje Dolnośląskie podały datę pierwszego przejazdu.

 

 

Historia dzieje się na naszych oczach. To, co jeszcze dwa, trzy lata temu wydawało się jedynie obietnicą, wydawało się nierealne dziś staje się rzeczywistością. Dzięki zaangażowaniu Pana Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz wsparciu lokalnych samorządów: Gminy Gryfów Śląski, Gminy Mirsk oraz Miasta Świeradów- Zdrój na tory wrócą pociągi.

W projekcie rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich, który wchodzi w życie od 10 grudnia zapisanych jest na tej trasie 9 par pociągów, które mają kursować siedem dni w tygodniu.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już 10 grudnia wraz nowym rocznym rozkładem jazdy uruchamiamy połączenie Gryfów Śląski- Mirsk- Świeradów-Zdrój – poinformował Damian Stawikowski, Prezes Zarządu Koleje Dolnośląskie S.A.

Na portalu PKP PLK można już szczegółowo sprawdzić rozkład jazdy, niemniej nadal nie można kupić biletu. Jak na razie system podaje, iż “wystąpił błąd”. Ale zapewne za kilka dni taka możliwość zostanie już dodana.

Pociągi, które wyruszą z Gryfowa Śląskiego będą zatrzymywać się na stacjach w Proszówce Mirsku, Mroczkowicach, Krobicy i Świeradowie- Zdroju. Połączenia maja być skorelowane z połączeniami do Jeleniej Góry oraz do Zgorzelca a tym samym i do Wrocławia.

17 KOMENTARZE

  1. A dlaczego pominięto Brzeziniec, w którym przystanek kolejowy w czasie funkcjonowania kolei w przeszłości był? Brzeziniec to jest taka wioska w gminie Mirsk o której się rzadko pamięta

  2. Pociąg to zawsze fajna rzecz! Ale finansowanie skandalicznie! Za to zadanie Marszałka zapłacił Roland Marciniak, naszymi gminnymi pieniędzmi. I tak dwa bloki mieszkań komunalnych odjechały! Czas na zmianę gospodarza w Świeradowie!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here