Pierwsze sondażowe wyniki wyborów

12
211

Zgodnie z przewidywaniami PiS wygrało wybory. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła znaczną przewagę nad Koalicją Obywatelską. Na trzecim miejscy znalazła się Lewica. Do sejmu wejdzie jeszcze PSL i Konfederacja. Tak przynajmniej wynika z pierwszych sondażowych wyników wyborów parlamentarnych Exit poll opracowanych przez Ipsos.

Oficjalne wynik wyborów mogą się oczywiście różnić od tych zebranych przez Ipsos. Poznamy je jednak dopiero jutro lub pojutrze, jednak już teraz zwolennicy PiS-u nie kryją radości z wielkiej wygranej. Opozycja cały czas ma jednak nadzieję, iż te oficjalne wyniki, wyniki uzyskane po zliczeniu wszystkich głosów Polaków dadzą jej lepszy wynik.

Z pierwszych sondażowych wyników wyborów parlamentarnych, które odbyły się 13 października wynika, iż PiS zdobył znaczną przewagę uzyskując 43,6% głosów, Koalicja Obywatelska zdobyła 27,4 %, Lewica 11,9 % PSL 9,6 % i Konfederacja 6,4 %.

Gdyby te wyniki się potwierdziły to PiS może liczyć na 239 mandatów, Koalicja na 130 mandatów, Lewica na 43, PSL na 34 a Konfederacja na 13.

Czy te wyniki pozwolą PiS-owi na rządzenie? O tym przekonamy się już wkrótce..

12 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here