Pieniądze publiczne wyrzucone w błoto

13
4017

Tak o jedną z gminnych siłowni plenerowych dbają jej gospodarze. Miało to być miejsce wypoczynku i aktywności. Dziś stanowi obraz nędzy i rozpaczy.

 

W 2018 roku w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2018 na terenie gminy Wleń wybudowanych zostało kilka otwartych stref aktywności – siłowni zewnętrznych. Te powstały w Marczowie, Pilchowicach, Modrzewiu, Przeździedzy i Łupkach.

Ta ostatnia to siłownia plenerowa wraz ze strefą relaksu. Przedsięwzięcie obejmowało 6 urządzeń typu fitness zaprojektowanych w układzie rzędowym, tj.: „prasa nożna”, „wioślarz”, „rower”, „motyl”, „drabinka fit” i „narty”. Z kolei strefa relaksu wyposażona została w 4 ławki o wzmocnionej konstrukcji, stół do gry w szachy, tablicę informacyjną z regulaminem, stojak na rowery z 4 stanowiskami z wiatą i 2 kosze na śmieci. Ponad to zaprojektowano teren zieleni otwartej strefy aktywności w postaci nasadzeń 10 szt. drzew i krzewów liściastych. Zgodnie z przedmiotem zamówienia zawartym w przetargu całość strefy miała zostać ogrodzona zielenią średnią (krzewy żywopłotowe). Koszt inwestycji to blisko 50 tysięcy złotych. Cena wybranej przez burmistrza oferty – wartość umowy to 48.140,00 PLN.

Jak widać na wykonanych w sobotnie popołudnie zdjęciach, u schyłku wakacji 2021 siłownia plenerowa w sołectwie Łupki, w gminie Wleń jest bardzo potrzebna a gospodarze starannie o nią dbają! To oczywiście ironia, bo tak naprawdę na usta cisną się niecenzuralne słowa. Po upływie zaledwie trzech lat miejsce to stanowi obraz nędzy i rozpaczy.

Siłownia plenerowa zarośnięta jest gęstą trawą i ponad metrowymi pokrzywami oraz różnego rodzaju chwastami. Niszczeje sprzęt, który w takim otoczeniu – co oczywiste nie jest wykorzystywany do celów, do jakich został zakupiony. Zasadzone drzewka dziś giną w otoczeniu chwastów, a żywopłotu, który miał ogradzać to miejsce nie dostrzegliśmy. Oczywistym jest, iż stan ten nie jest zaniedbaniem jednego dnia, czy tygodnia, a ciągnącymi się zaniedbaniami od wielu tygodni, a może i miesięcy.

Dziś siłownia plenerowa w Łupkach koło Wlenia to przykład, jak marnotrawione są pieniądze publiczne. I jacy to dobrzy gospodarze rządzą w gminie Wleń.

13 KOMENTARZE

  1. A gdzie soltys?? Zainteresowani mieszkańcy? Wszyscy chcą mieć pięknie i gotowe. A może by tak samemu wykazać trochę zainteresowania i chęci??? I dbać o teren sołectwa? Wstyd…..

  2. Proponuję potajemnie postawić kamery i sfilmować na wielu takich obiektach ile razy rocznie są używane.
    Ludzie tracą miejsca pracy, praca jest coraz gorzej opłacana, a włodarze stawiają takie badziewie żeby móc dostać środki unijne. Już lepiej jakby te pieniądze wydali na jakieś chodniki lib załatanie dziur w drogach, ale na to durni włodarze UE nie dadzą pieniędzy. Także my stawiamy nieproduktywny badziew, redukujemy w kontrowersyjny sposób CO2, a chińczyki inwestują, emitują CO2 i sprzedają nam panele słoneczne wyprodukowane z emisji CO2 (elektrownie węglowe). Zarzynamy siebie niczego nie osiągając.

  3. Co za moda nastała……Wioski gdzie nie ma 10 dzieci , stawia się takie place zabaw i potem nie ma komu korzystać.Jest takich miejsc w okolicy sporo.Taka dziwna moda i nabijanie innym kieszeni.

    • To fakt, ale po jaka cholerę to jest tam postawione skoro tam osoby po 60r.z nie będą ćwiczyć a młodzież ma to w d…. Chyba że co jedyne jak do tego ośrodka przyjadą kolonie czy inne osoby które uprawiają sporty… Wstyd dla sołtysa bo to jego powinien być obowiązek skoro już od bardzo dawna jest tam sołtysem….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here