Pięciolatek wpadł do studni. Uratowali go strażacy

0
3181

Wczoraj około godziny 16:50 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu, w miejscowości Czaple dotyczyło zgłoszenia wypadku na prywatnej posesji, polegającego na wpadnięciu 5 letniego dziecka do studni.

 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Złotoryja, OSP Pielgrzymka, ZRM oraz policje.

Jednostka OSP Pielgrzymka przybyła na miejsce jako pierwsza. Ze wstępnego rozpoznania wynikało potwierdzenie, że w studni znajduje się dziecko, przytomne wzywa pomocy. W trakcie dojazdu zastępów Państwowej Straży Pożarnej, jeden z ratowników OSP zabezpieczony linką strażacką został opuszczony do wnętrza studni. Po opuszczeniu ratownika wyjął on dziecko, które zatrzymało się na znajdującej się w studni rurze.

 

Dziecko w stanie ogólnym dobrym (nieliczne otarcia ciała) przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po wstępnym badaniu dziecka w ambulansie, zostało ono przetransportowane do szpitala w celu dokonania dodatkowych badań.

 

Niewątpliwie podjęte działania ratownicze przez druhów ochotników miały charakter ponadstandardowy i niosły ze sobą narażenie zdrowia i życia. Strażacy podjęli skuteczne działania, tym samym bezpośrednio przyczyniając się do ocalenia dziecka i minimalizacji ewentualnych powikłań zdrowotnych malca.

 

-/ tekst: Złotoryja 112, fot. Damian Zajdel /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here