Pięć nowych przypadków zakażeń w powiecie

11
3489

Rośnie liczba przypadków zakażeń wirusem Sars-CoV-2 w powiecie lwóweckim. Tylko w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejnych pięć przypadków.

 

Na świecie od początku epidemii potwierdzono już prawie 24 miliony zakażeń. Śmierć poniosło ponad 800 tysięcy osób. Najwięcej zakażonych jest w USA – 5.915.630, Brazylia – 3.627.217, Indie – 3.170.942, Rosja – 961.493, Południowa Afryka – 611.450, Peru – 600.438, Meksyk – 563.705, Columbia – 551.696, Hiszpania 420,809 przypadków.

Mamy 763 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (141), mazowieckiego (99), pomorskiego (93), śląskiego (89), podkarpackiego (59), łódzkiego (50), dolnośląskiego (44), wielkopolskiego (32), kujawsko-pomorskiego (30), lubelskiego (29), podlaskiego (28), warmińsko-mazurskiego (21), świętokrzyskiego (20), zachodniopomorskiego (12), opolskiego (10), lubuskiego (6). – poinformowało kilka minut temu Ministerstwo Zdrowia, które podało także informację o zgonach w ciągu ostatniej doby:

Z przykrością informujemy o śmierci 17 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-M Wągrowiec, 45-M Poznań, 67-M Gliwice, 80-M Zawiercie, 46-M Tychy, 82-M, 89-M Racibórz, 57-K, 70-K Ostróda, 71-K Łódź, 67-M Wieluń, 89-M Maków Mazowiecki, 91-M Grudziądz, 96-K, 69-M Kraków, 52-M Nowy Targ, 83-K Bolesławiec. Większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii w kraju potwierdzono 63.073 przypadki zakażeń koronawirusem. 1.977 osób zmarło.

Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. – informuje Wojewoda – Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, jaworskiego, lwóweckiego, lubińskiego, polkowickiego, średzkiego, lubańskiego, trzebnickiego i dzierżoniowskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 3922.
Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w województwie dolnośląskim: 2844.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

 • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 2618,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 167,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 191.

 

W SP ZOZ w Bolesławcu przebywa obecnie 28 osób, 25 osób z pozytywnym wynikiem, 4 osoby na Oddziale Intensywnej Terapii.

Z porannych danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż w nadzorze epidemiologicznym na terenie powiatu lwóweckiego jest już 15 osób, w izolacji przebywa 8 osób, a 14 jest objętych kwarantanną na podstawie decyzji sanepidu. W ostatniej dobie przybyło pięć osób, u których potwierdzono zakażenie. Wszystkie te osoby pochodzą z terenu gminy Lwówek Śląski.

Od początku epidemii odnotowano już 54 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym: 4 na terenie gminy Gryfów Śląski, 5 na terenie gminy Lubomierz, 10 na terenie gminy Wleń, 7 na terenie gminy Mirsk – dwie osoby zmarły i 28 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski – jedna osoba zmarła, a 8 nadal jest zakażonych. Oznacza to, iż z 54 potwierdzonych przypadków zakażeń COVID-19 wyzdrowiało 43 osoby, trzy osoby zmarły a zakażonych nadal pozostaje 8 osób.

11 KOMENTARZE

 1. Robię zakupy w Lwówku Śl. i jestem przerażona zachowaniem ludzi i ignorancją , nie respektują zasad noszenia maseczek w sklepach, odstępów jednej osoby od drugiej, powinno się takich wypraszać ze sklepów … a co robią sprzedawcy czy właściciele … są zadowoleni że mają ruch w interesie. Dlaczego księża w kościołach nie zwracają uwagi tym którzy wchodzą bez maseczek ….To jest skandal, gdzie są kontrole w sklepach w kościołach itd…. czy ktoś interesuje się ty co dzieje się we Lwówku….. Może wreszcie obudzą się instytucje które za to odpowiadają … Takim egoistycznym zachowaniem można komuś zaszkodzić i przyczynić się do jego problemów zdrowotnych czy ktoś o tym pomyślał . Nie możesz nosić maseczki to są też przyłbice , wyjście zawsze jest tylko trzeba chcieć jak przystało na człowieka cywilizowanego …. Pozdrawiam tych wszystkich ignorantów, może w końcu ockną się co robią….

 2. Do naszych obywateli można strzelać a i tak będą się śmiać. W sobotę byłam i Intermarche i poprosiłam faceta, by odsunął się do tyłu, bo za blisko mnie stoi, jak się zachował….. odwrócił się tyłem i zaczął się z drugim mądrym podśmiewać, co ja wymyślam. Jak mam się wtedy zachować skoro ekspedientka nie reaguje i nawet nie ma wyznaczonych odstępów. Kierownik sklepu powinien chyba pilnować tak podstawowych zasad. Nigdy nie pozbędziemy się tego wirusa, skoro sami zapraszamy go do siebie….

 3. A kasjerki w sklepach są wirusoodporne?
  Bo jakoś cisza o zachorowaniach wśród tej grupy zawodowej?
  Czy to ściema z tym wirusem?
  Bo już nie wiem co myśleć.
  Tylko mi nie mówcie że tak jest mega sanitarne w np.marketach.

 4. Część naszego społeczeństwa ta która nie trzyma odstepow i nie nosi masek to barany .Nie chcą użyć jednej małej komórki mozgu która by wskazała jak postępować. Chyba że komórek takich brak.ludzie myślcie co robicie.

 5. Oprócz pandemii koronawirusa, są jeszcze dwie duże pandemie umysłowe – obie zalęgłe na zapiaszczonych terenach Bliskiego Wschodu, gdzie stworzyli je oturbanieni łże-prorocy i mesjasze. Tymi pandemiami są zarażane już niemowlaki, dzieci itd.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here