Paweł Niemienionek reprezentantem Polski w Finale turnieju UEFA Regions’ Cup 2019

0
448

Mirszczanin Paweł Niemienionek reprezentantem Polski w Finale turnieju UEFA Regions’ Cup 2019 w Bawarii w dniach 18 – 26 czerwca 2019 roku.

W turnieju finałowym UEFA Regions’ Cup gra osiem reprezentacji regionów, w tym drużyna Dolnego Śląska, która najpierw została mistrzem Polski, a następnie we włoskiej Toskanii zwyciężyła w turnieju eliminacyjnym.

Niemcy będą po raz drugi organizują turniej finałowy. Pierwszy z nich odbył się w 2003 roku w Wirtembergii. Ośmiu finalistów zostało rozlosowanych do dwóch grup. Mecze fazy grupowej dobędą się w dniach 18, 20 i 23 czerwca. Zwycięzcy dwóch grup awansują do finału, który odbędzie się 26 czerwca w Burghausen. Oprócz Burghausen, proponowane przez gospodarzy stadiony znajdują się w Hankofen, Neustadt, Landshut oraz w Kelheim.
Ostatnim zwycięzcą UEFA Regions’ Cup jest reprezentacja Zagrzebia, która jednak nie awansowała do finałów w Niemczech.

Finaliści UEFA Regions’ Cup 2019
• Bawaria (Niemcy, gospodarze)
• Kastylia y León (Hiszpania)
• Dolny Śląsk (Polska)
• Hradec Kralove (Czechy)
• Stambuł (Turcja)
• Normandia (Francja)
• Południowy Region – Chayka (Rosja)
• Zachodnia Słowacja (Słowacja)

Polacy poznali już rywali, z którymi zmierzą się w fazie grupowej finałów.

Dolnoślązacy zagrają z hiszpańską Kastylia i Leon, czeskim Hradcem-Kralove i rosyjską Chayką. W równoległej grupie znalazły się: gospodarz – Bawaria, turecki Stambuł, francuska Normandia i Zachodnia Słowacja.

Przypomnijmy, że Dolny Śląsk w kwalifikacjach zajął pierwsze miejsce w swojej grupie wygrywając dwa z trzech meczów. Polacy pokonali 3:1 Vaud ze Szwajcarii i 4:0 mołdawski Laloveni, a po emocjonującej potyczce minimalnie przegrali 1:2 z Toskanią.

Skład zespołu tworzą piłkarze z trzeciej i czwartej ligi – w głównej mierze Ślęzy Wrocław. Jednym z nich jest wychowanek Włókniarza, mieszkaniec Mirska – Paweł Niemienionek.

 

źródło: UMiG Mirsk

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here