Patrole nad Jeziorem Leśniańskim i Złotnickim

10
4541

Leśniańscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Społecznej Straży Rybackiej z Lubania w weekend patrolowali zbiorniki wodne w tym Jezioro Leśniańskie i Złotnickie na terenie powiatu oraz tereny do nich przyległe. Mundurowi legitymowali wędkarzy, sprawdzali dokumenty wymagane do połowu ryb oraz narzędzia i przedmioty używane do łowienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej i przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej z Lubania w pierwszy czerwcowy weekend przeprowadzili działania prewencyjne na rzece Kwisie między Gryfowem Śląskim a Leśną. Patrolowaniem i obserwacją objęte zostało Jeziora Leśniańskie i Złotnickie oraz tereny do nich przyległe. Głównym celem obserwacji było zwalczanie kłusownictwa oraz zapobieganie degradacji terenów przywodnych. Policjanci wraz ze strażnikami kontrolowali wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb oraz sprawdzali legalność sprzętu służącego do połowu. Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze wylegitymowali 17 wędkarzy i ujawnili 4 wykroczenia, w tym za nie posiadanie karty wędkarskiej, upoważnienia, zezwolenia do amatorskiego połowu ryb oraz wjazd do lasu pojazdem silnikowym. Osoby te zostały ukarane za popełnione wykroczenia.

Współpraca policjantów z przedstawicielami Społecznej Straży Rybackiej będzie systematycznie kontynuowana, celem odstraszania potencjalnych kłusowników oraz prowadzenia profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami.

 

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

10 KOMENTARZE

 1. Łapać pijaków i nakładać maksymalne kary za zaśmiecanie albo zakazać połowów w ogóle. Syf dookoła jeziora co roku jest nie do opisania. W większości butle po tanim alkoholu i opakowania po robakach dobitnie świadczą o tym kto to zostawił. Nie rozumiem jak można przyjść zostawić po sobie burdel a później w tym burdelu siedzieć. Świadczy to o poziomie tych ludzi którzy uważają się za wędkarzy.

  • a ile razy ty choć raz sprzatałes/as na jeziorze
   Kolo z Leśnie rok rocznie organizuje sprzątania nad zbiornikiem Leśniańskim i proszę nie zwalać winy ze to wedkarze …bo sami wielokrotnie widzimy i upominamy turystów którzy zostawiają po sobie smieci ….
   Podobnie jest nad naszymi rzekami ,kto wyrzuca smieci na brzegi wedkarze ??? Otóż nie wielokrotnie robia to zwykli ludzi z działek z domostwa i tak to wygląda…

 2. Gdzie była policja jak dziadki jebane w maju sandacze walili na żywca!!! Od 5 lat pływam po tych zbiornikach i nigdy kontroli nie było, gdzie są pieniądze składkowe skurwysyny

  • Rysiu (choć zapewne tak nie masz na imię) zgłosiłeś chociaż raz straży zaobserwowane bulwersujące zdarzenie? Czy jesteś kolejnym z wielu którzy twierdzą, że po co się odzywać bo jeszcze ktoś kur*ą w moim kierunku rzuci? Na końcu zezwolenia masz odpowiednie numery. Ja dwa razy zgłosiłem jak koleś schował rybę do torby i dwa razy straż była. Więc trochę szacunku bo ci ludzie pracują społecznie. Ty jak widzę jak większość wolisz napisać nic nie wnoszący komentarz miesiąc po fakcie. I policji do tego nie mieszaj bo nie są od pilnowania dziadków w krzakach. To sami wędkarze muszą reagować na to co widzą.

 3. Ja już pół roku na złotnikach i leśnickie łowię bez kart wędkarskiej i kontroli nie widziałem Ale żeby panowie nie było od najmłodszych lat każda ryba wraca do wody dla przyszłych pokoleń więc chyba na leżę do tych dobrych ludzi
  Ale pewnie wiele osób stwierdzi że kułsownik no ale zgredy z pzw tak mają

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here