Park miejski czy klub nocny?

15
362
zdjęcia nadesłane przez czytelników

Porozrzucane butelki. Potłuczone szkło. Przepełnione kosze na śmieci i unoszący się z nich intensywny zapach. To smutny widok szczególnie w miejscu, które z zasady ma służyć odpoczynkowi. I jak przyjrzymy się zdjęciom, to z przekorą możemy powiedzieć: SŁUŻY! Ale czy na pewno o do takiego wypoczynku powstało?

Zobaczcie jak to wygląda. Walają się śmieci, latają od 2 dni osy. Nie można usiąść na ławkach, ani się od nich odgonić. Strach żeby dzieci nie pogryzły – pisze jedna z czytelniczek i dodaje: Znajoma dzwonila dziś do UM w tej sprawie, przełączyli ja do działu zajmującego się sprzątaniem śmieci. A tam poinformowano, że mamy na straż miejską zadzwonić.

zdjęcia nadesłane przez czytelników

Post otrzymaliśmy w piątek 26 lipca po południu. Kolejny dzień i kolejne zdjęcia nadesłane przez czytelników. To samo miejsce – plac zabaw w parku i kosze pełne śmieci.

Czy nie można tutaj ustawić kilku koszy więcej. Nie dość, że plac zabaw jest mały to jeszcze nie ma nawet gdzie śmieci wyrzucić a później dziw, że wokół walają się papiery. – pisze kolejna z czytelniczek.

zdjęcia nadesłane przez czytelników

Po weekendzie plac zabaw i park zostały posprzątane. Wówczas wydawać się mogło, iż to jednorazowy incydent. Nic bardziej mylnego. Po minionym weekendzie dociera kolejny post w tym samym temacie:

Dziś z dzieckiem poszedłem do parku i 70% ławek było niedostępnych. Butelki po szampanie, wódce, piwach, kartony po piwie. Gdzie monitoring i straż miejska? – pyta poirytowany ojciec, który chciał z dzieckiem wypocząć na łonie natury.

zdjęcia nadesłane przez czytelników
zdjęcia nadesłane przez czytelników

Po weekendzie park został uprzątnięty.

Rewitalizacja parku miejskiego w Lwówku Śląskim pochłonęła potężne pieniądze. I z pewnością budżet miasta nie nadszarpnęłyby wydatki na kilka dodatkowych koszy na śmieci, czy nawet kilka dodatkowych ławek. Z taką prośbą w imieniu naszych czytelników, mieszkańców, którzy szukają tam odpoczynku zwracamy się do władz miasta.

zdjęcia nadesłane przez czytelników

15 KOMENTARZE

 1. Wychodzi wyrośnięta dziatwa ze sklepu i słyszę ? ,,Dają 500+ to i na szampana i wódę jest kaska !”.
  Tak właśnie jest. Jednocześnie oddziały onkologiczne dla dzieci zamykają bo ..? nie ma pieniędzy, np. na wykształconych lekarzy specjalistów. To pierwsze zajawki skutków.

 2. A przepraszam bardzo, gdzie jest policja, straż miejska? Dlaczego, zamiast sprawdzać, co się dzieje wieczorem w parku, poluje w środku dnia na staruszki, które przechodzą nie po pasach? Im bardzo chętnie wystawiają mandaty, a do parku boją się zajrzeć?

 3. Straż miejska teraz jeździ samochodem…A co do parku…to nie od dziś widać jak mieszkańcy dbają o niego. Z resztą nie tylko o park…wystarczy się przejść koło murów koło kościoła…jak młodzież się bawi! Wieczorami w parku na placu zabaw co się dzieje! Młodzież nie ma co robić w mieście to głupieje! Taka prawda. Kilka razy złapać dzieciaków i kazać im to naprawić…niech sprzątają po sobie! A rodzice “MOJE DZIECKO????NIEMOZLIWE ON ONA TAKI TAKA NIE JEST” …bezstresowe wychowanie! Przecież monitoring mamy!!!trudno…trzeba bardziej monitorować ludzi jak nie potrafią się zachować. W innych miastach leżą leżaki w parkach…ludzie korzystają A u nas???jakby mogli to by trawę z parku zwinęli do siebie na ogródek!!!wstyd!!!!!!!!

 4. Pisałam już wielokrotnie. Pani Burmistrz zainwestować w porządny monitoring i w końcu coś wybudować dla tej młodzieży!!!! Jako młodzi ludzie mieliśmy miłą w domu kultury dyskotekę na Wzgórzu kombatantów i dyskotekę w Olimpie i zapewniam Panià , że nikt z nas nie przesiadywał w parku.Wcale mnie nie dziwi , że młodzież studiujàca nie zamierza wracać do Lwówka Śl. Bo i do czego???

 5. Miejsce dla młodzieży ma być takie, żeby oni mieli się gdzie spotkać. Na dzień dzisiejszy mamy wszędzie kawiarnie, jakieś tam kluby, ale są to wszystko kluby prywatne, czy bary komercyjne i ta młodzież tak naprawdę tam jak pójdzie, to wiadomo, musi coś zamówić, za długo nie może siedzieć, nie może robić to co chce.
  Natomiast ja bym chciała, żeby chociaż na okres letni wiatę, stoliki, żeby to wszystko było jak w cywilizowanym świecie, że oni tam przychodząc nawet, gdyby mieli sobie wypić piwko, to, dlaczego mają się chować gdzieś po krzakach, po szkolnych górkach i policja ich ściga, czy straż miejska, mieliby po prostu takie przyzwolenie

 6. A gdzie jest “nasza” bardzo dobrze wyposażona i uposażona STRAŻ MIEJSKA ? Straż, która pracuje od 7.00 do 15.00 to paranoja i wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto

 7. Ostatnio przy placu zabaw skoro zmrok towarzystwo jak by nie bylo miejsce publiczne pije alk.plus cala reszta w parku konczy dewastacja ale dlugo nie bedzie poszanowania,jak by raz drugi rodzic mandat by zapl.moze by dotarlo…

 8. Gryfowski park wygląda podobnie. Jeszcze w życiu nie widziałem tam choćby strażnika miejskiego. Staw jest tak zaśmiecony, że żal patrzeć. Mało jest takich miejsc w Gryfowie więc myślę, że powinni o to dbać dużo bardziej.

 9. Hahaha no tak…Szanowna młodzieży sami musicie podejść do straży miejskiej,przyznać się,przynieść dokumentację fotograficzną i pisemna swojego wandalizmu…to zostaniecie ukarani … straszne to jest…najlepiej powiedzieć bo monitoring jest słaby…walczcie o to aby był lepszy,o sponsorów-mało ich w samym Lwówku? O dotację…??? Ale po co….

 10. Szkoda, że musi być na każdym rogu policjant, strażnik czy kamer bo ciężko szanować to co jest zrobione i to dla nas. A tak ogólnie to i tak o wiele wiele lepiej to wygląda niz kilka lat do tyłu. Tu zaspały służby porządkowe bo ogolnie to kosze przepełnione, paluszki pod ławką no i rzeczke to trzeba oczyścić.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here