Parada motocyklistów na rozpoczęcie sezonu motocyklowego z eskortą lwóweckiej drogówki

4
848

Policjanci lwóweckiej drogówki zabezpieczali trasę przejazdu kawalkady motocyklowej, w której uczestniczyło kilkaset jednośladów. Parada została zorganizowana przez lwóweckie stowarzyszenie motocyklowe Leopolis Bikers w ramach Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego 2023. Była to też znakomita okazja do promowania kampanii motocyklowej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

 

 

W sobotę, 15 kwietnia 2023 roku, już po raz kolejny odbył się zlot motocyklowy z okazji rozpoczęcia nowego sezonu. Kilkuset motocyklistów z całej Polski uczestniczyło w tym wydarzeniu. Organizatorem przedsięwzięcia jest lwóweckie stowarzyszenie motocyklowe Leopolis Bikers. Na uczestników czekało sporo atrakcji i koncert muzyczny. Imprezie towarzyszyła też parada motocyklowa ulicami Lwówka Śląskiego do miejscowości Dworek. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy oraz Strażnicy Miejscy zabezpieczali trasę przejazdu kawalkady jednośladów. Przedsięwzięcie było również znakomitą okazją do promowania kampanii motocyklowej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Aby bezpiecznie rozpocząć sezon motocyklowy apelujemy:

Kierowco i Motocyklisto:

  • patrz w lusterka! Przed wykonaniem manewru spójrz w nie nawet dwa razy,
  • droga to nie tor wyścigowy! Prowadź swoją maszynę rozsądnie, byś zawsze szczęśliwie dojechał do celu,
  • zawsze używaj kierunkowskazów. Wzajemne lekceważenie się przez kierowców jest dużym błędem i może skończyć się źle,
  • używaj lusterka wstecznego, są po to, aby mieć świadomość co dzieje się za nami,
  • przewiduj sytuacje na drodze. Mniejsze gabaryty i lepsze przyśpieszenie to duża zaleta jednośladów, ale także i mankament. Ze względu na rozmiar inni kierowcy mogą przeoczyć zbliżający się motocykl. Kierowco bądź maksymalnie skoncentrowany na jeździe i przewiduj zachowania innych uczestników ruchu,
  • dbaj o to aby być widocznym. Fluorescencyjne wstawki w ubiorze lub jaskrawy kolor kasku poprawią naszą widoczność i mogą uchronić nas od zdarzenia drogowego,
  • uważajmy także na pieszych. Przepuszczajmy ich na pasach gdy oczekują na możliwość przejścia przez jezdnię,
  • szanujmy się na drodze!!! To apel do wszystkich uczestników ruchu drogowego, który powinien być pierwszą i podstawową zasadą bezpiecznego poruszania się po drogach.

starszy sierżant Olga Łukaszewicz, Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here