Pada śnieg

2
1405
fot.: Mateusz Szumlas

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków dziś zaczął padać śnieg. Wprawdzie nie jest to nic nadzwyczajnego, iż w drugiej połowie listopada w Górach Izerskich pojawia się biały puch, jednak patrząc na ostatnie niemal bezśnieżne zimy, dla wielu – szczególnie kierowców – może to być zaskoczenie.

 

Dziś białe płatki pojawiły się w okolicy Świeradowa Zdroju. Na Rozdrożu Izerskim robi się już biało. – informuje Mateusz Szumlas. 

W nocy śnieg może pojawić się w całym regionie. “Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu lokalnie przelotne opady deszczu, a w górach i na obszarach podgórskich śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, na obszarach podgórskich od 0°C do 3°C, w szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) od -9°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, tylko rano i wieczorem słaby, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Sudetach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje śnieżne“. – zapowiadają na najbliższy weekend synoptycy z IMGW.

Warto zatem już poważnie rozważyć konieczność zmiany opon na zimowe.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here