Pada śnieg. Na drogach robi się ślisko

0
1407

Sprawdziły się prognozy synoptyków zapowiadające początek zimowej aury na koniec bieżącego tygodnia. Wczoraj śnieg padał w Karkonoszach, a dziś już w całym regionie jest biało.

 

Jak prognozują synoptycy z IMGW pogodę na najbliższy weekend w kraju kształtować będą na zmianę układy wyżowe i niżowe. Będzie więcej słońca, ale chłodno; temperatura maksymalna nie przekroczy 5°C. Na wschodzie i południu oraz nad morzem wystąpią opady deszczu ze śniegiem i śniegu, okresami także deszczu.

Piątek (18 listopada) Polska znajdować się będzie pod wpływem klina wyżu znad Rosji i Skandynawii, jedynie południowo-zachodnia i południowa część kraju pozostanie pod wpływem zatoki niżowej, związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich. Z północnego wschodu i wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie się wahać.

Dziś na Dolnym Śląsku zachmurzenie duże i całkowite. Słabe opady śniegu, na wschodzie regionu także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C i wystąpi w pierwszej połowie dnia. Na południowym wschodzie regionu spadek temperatury poniżej 0°C może spowodować oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Wrocław 1°C
Jelenia Góra 0°C
Legnica 1°C

 

 

Na sobotę, 19 listopada synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane, na Przedgórzu Sudeckim i wschodzie regionu miejscami duże i tam możliwy słaby śnieg. Temperatura maksymalna od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

Wrocław -1°C
Jelenia Góra -4°C
Legnica 0°C

Nieco cieplej zrobi się w niedzielę. Przewidywane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na zachodzie regionu duże. Temperatura od 1°C do 3°C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-wschodni.

Wrocław 2°C
Jelenia Góra 2°C
Legnica 2°C

 

 

Pamiętajmy, iż właściwe przygotowanie pojazdu do sezonu zimowego jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Podstawowym elementem, o który powinniśmy zadbać w tym czasie są właśnie odpowiednie opony.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here