Integracja mieszkańców Domów Pomocy Społecznej

1
1381
Dyrekcje DPS-ów

Wczoraj, w Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie, odbyła się pierwsza od czasu zakończenia pandemii, impreza integracyjna dla mieszkańców siedmiu pobliskich Domów Pomocy Społecznej. Gospodarze zaprosili na spotkanie i wspólne spędzanie czasu podopiecznych z zaprzyjaźnionych DPS w Szarocinie, Janowicach Wielkich, Szklarskiej Porębie, Miłkowie, Kowarach, Mirsku oraz w Jeleniej Górze.

 

Okres izolacji i zamknięcia wywołał u wielu osób problem z aktywnością społeczną. Aby temu zaradzić, postanowiono zorganizować spotkanie, w którym mogli uczestniczyć ci, których ten problem dotknął najmocniej. Po dwóch latach pandemii, wszyscy razem mogli w końcu spotkać się i nacieszyć swoim towarzystwem. Była muzyka, wspólne tańce, lemoniady i ciasta domowej roboty upieczone z sercem przez panie kucharki. Każdy mógł uczestniczyć we wspólnych zorganizowanych przez terapeutów i instruktorów kulturalno-oświatowych grach i zabawach. Cała kadra DPS w Nielestnie z oddaniem starała się, aby ich podopieczni i zaproszeni Goście, jak najlepiej wspominali spotkanie, które zakończyło się wspólnym jedzeniem kiełbasek w promieniach zachodzącego słońca.

Mieszkańcy DPS w Nielestnie oraz wszyscy uczestnicy dzisiejszej imprezy mają nadzieję, iż tego rodzaju spotkania będą kontynuowane, by podopieczni DPS-ów mogli nawiązywać znajomości i przyjaźnie. Jak powiedziała Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie p. Justyna Bilińska, dziękując wszystkim za przybycie, takie spotkania, których uczestnicy mają na co dzień trudności z integracją, nawiązywaniem relacji i umiejętności społecznych poza murami DPS, są im bardzo potrzebne i jeśli nie będzie zewnętrznych przeszkód to integracyjna „Czerwcówka” zagości już na stałe w kalendarzu spotkań Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie.

-/tekst: Małgorzata Jodko-Narkiewicz DPS Nielestno, fot.: Marek Dral Lwówecki.info/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here