Oświadczenie Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski

0
898

Szanowni Państwo, dnia 30.06.2021r. w ŚWIETLICY WIEJSKIEJ „POD LOTNIKIEM” w Uboczu odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami gminy w sprawie „Budowy instalacji do karbonizacji i zgazowania odpadowych frakcji organicznych z możliwością odzysku zielonego wodoru” na działkach o nr ewidencyjnych 758/5, 758/6 w miejscowości Ubocze.

 

Zarówno Rada Miejska jak i Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski oraz mieszkańcy uczestniczący w w/w spotkaniu są przeciwni tej inwestycji.

Szanuję Państwa protest i rozumiem obawy wynikające z budowy instalacji. Dobro mieszkańców i przedsiębiorców jest dla mnie ważne i liczę się z Państwa zdaniem. W związku z tym przekazanie wniosku Burmistrzowi Miasta Zgorzelec powoduje, że Gmina jako strona postępowania ma prawa do wniesienia odwołania, sprzeciwiania się, a również prawo do tego, aby postępowanie było prowadzone zgodnie z zasadą legalizmu.

Jeszcze raz uspokajam Państwa i podkreślam – nie zamierzam popierać działań, które mogłyby znacząco oddziaływać na środowisko Gminy i Miasta Gryfów Śląski
oraz gmin sąsiednich.

Burmistrz Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim /-/ Olgierd Poniźnik
Gryfów Śląski 1 lipca 2021 r.


Więcej o planowanej w Uboczu inwestycji znajdziecie tutaj: https://lwowecki.info/chca-wybudowac-instalacje-do-przetwarzania-odpadow-co-na-to-mieszkancy-radni-i-burmistrz/ oraz w materiale wideo:

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here