Ostrzegają przed oszustami

0
1389

Członkowie „Klubu Seniora” z Gryfowa Śląskiego spotkali się z policjantami, w tym z dzielnicowymi z gryfowskiego komisariatu Policji. To akcja w ramach projektu unijnego pn. „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”, który jest ukierunkowany m.in. na przestrzeganie przed oszustwami, wyłudzaniem pieniędzy i cyberzagrożeniami, na które najczęściej narażeni są seniorzy.

 

Wczoraj, 3 sierpnia 2022 roku, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim spotkali się z seniorami w Klubie Seniora w Gryfowie Śląskim. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika ZUS”, policjanta”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali certyfikaty o odbyciu szkolenia, a także kalendarze i pokrowce ochraniające kartę bankomatową.

Spotkania z seniorami z powiatu lwóweckiego wpisują się w założenia projektu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i będą kontynuowane w najbliższym czasie.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here