Ostatnia droga mł. insp. w stanie spoczynku Henryka Baryckiego

8
2722
fot. Policja Lwówek Śląski

W Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyły się uroczystości pogrzebowe mł.insp. w stanie spoczynku Henryka Baryckiego byłego Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim. Byłego funkcjonariusza pożegnała rodzina, przyjaciele, współpracownicy, policjanci. W uroczystości udział wzięli m.in. Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Leszek Zagórski oraz Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim insp. Jacek Bandyk.

 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek, 21 stycznia 2022 roku o godzinie 14.00 przy udziale Kompanii Honorowej z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Rozpoczęła je msza święta w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lwówku Śląskim.

Następnie odbył się przemarsz konduktu żałobnego na cmentarz komunalny w Lwówku Śląskim, gdzie pochowany został były Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim mł.insp. w stanie spoczynku Henryk Barycki.

W ostatniej drodze Komendanta towarzyszyli mu rodzina, przyjaciele, znajomi, aktualni oraz byli Komendanci z Komendy Głównej Policji, Komend Miejskich i Powiatowych, a także przedstawiciele różnych instytucji i organizacji.

Mł.insp. Henryk Barycki policjantem był przez 33 lata. Służbę rozpoczął w 1973 roku. Przez wiele lat służył m.in. w Sekcji Przestępstw Gospodarczych w Komendzie Rejonowej Policji w Lwówku Śląskim. Od 1990 roku pełnił funkcję Komendanta Rejonowego, a następnie Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim. W 2006 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Mł.insp. Henryk Barycki wielokrotnie był odznaczany m.in. Złotym „Krzyżem Zasługi”, Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, czy Krzyżem Kawalerskim „Orderu Odrodzenia Polski”.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

8 KOMENTARZE

  1. Dziadku byłeś dla mnie najważniejszy ale ciebie już nie ma na tym świecie .chciałam ci powiedzieć , że byłeś najlepszym policjantem który był najlepszy będziemy o tobie pamiętać twoje wnuczki Liwia i Ada kochamy cię dziadku i tak

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here