Nowy oddział terenowy WORD w Lubaniu już otwarty

4
1056
UMWD

W Lubaniu otwarto nowy oddział terenowy legnickiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wraz z placem manewrowym mieści się on przy ul. Dolnej 8 w Lubaniu. W otwarciu uczestniczył Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

 

W nowym ośrodku będzie można zdawać na prawo jazdy kategorii „B”. Pierwsze egzaminy rozpoczną się już 27 stycznia, a kandydaci na kierowców mogli zapisać się na egzamin już 21 stycznia. Do końca miesiąca egzaminy przeprowadzać będzie jeden egzaminator, a od lutego dołączy do niego kolejny. Oddział będzie otwarty od godz. 7.30 do godz. 15.30. Natomiast egzaminy będą odbywały się codziennie (teoretyczne o godz. 7:30 i 8:30, a praktyczne od godz. 10:00 do 15:30). Teorię będzie można zdawać w sali wyposażonej w sześć stanowisk komputerowych. Natomiast do przeprowadzania egzaminów praktycznych na placu manewrowym przygotowane są dwa stanowiska egzaminacyjne do wykonania zadania: „Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu”, oraz jedno stanowisko do wykonania manewru: „Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu”.

Dolny Śląsk jako województwo ma największą sieć oddziałów terenowych WORD w Polsce. Powstanie nowego oddziału w Lubaniu przysłuży się przede wszystkim przyszłym kierowcom. Uzyskają oni łatwiejszy dostęp do oferty egzaminacyjnej, bliżej swojego miejsca zamieszkania i tym samym, mam nadzieję, będą chętniej przystępować do egzaminów na prawo jazdy. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za wszystkich przyszłych kierowców – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Powstanie oddziału terenowego Word Legnica w Lubaniu możliwe było dzięki współpracy Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Burmistrza Miasta Lubania przy ścisłej współpracy Starosty Powiatu Lubańskiego oraz Dyrektora WORD w Legnicy.

 

-/ UMWD /-

4 KOMENTARZE

  1. Jeszcze trochę i w Radłówce będzie można zdawać prawko. A później coraz więcej takich nieudolnych kierowców, którzy jeździć nie potrafią, a na większej krzyżówce czy w większym mieście płacz na drodze.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here