Koło Lwówka Śląskiego powstanie nowy market

15
12713
zdjęcie poglądowe (fot. Lwówecki.info)

Co ciekawe market nie powstanie w samym mieście. Sieć, chce wybudować kolejny sklep tuż za jego granicami. Właśnie wystąpili o pozwolenie.

 

Ile jest marketów w Lwówku Śląskim?

Stolica powiatu lwóweckiego przoduje pod względem liczby marketów w regionie. Tylko w samym mieście jest ich aż siedem. Zakupy możemy zrobić m.in. w jednej z trzech Biedronek, które zlokalizowane są na ulicach: Oświęcimskiej, Orzeszkowej i Jaśkiewicza. Tuż obok tej ostatniej możemy trafić do marketu Lidla. Na Alei Wojska Polskiego mamy do dyspozycji Polo Market, a przy ulicy Kościuszki sklep sieci Intermarche. Natomiast wjeżdżających do miasta od strony Złotoryi wita Netto. Do tego jeszcze kilka mniejszych sklepików.

Ekspansja Dino

W ostatnim czasie sieć niewielkich marketów podbija nasz powiat. Jej sklepy możemy znaleźć już w Mirsku, Wleniu, Lubomierzu, Gryfowie Śląskim i od niedawna w Brunowie koło Lwówka Śląskiego. Dobiega końca budowa marketu w Pławnej Dolnej. To jednak nie koniec. Właściciele „małego smoka” za cel obrali kolejną lokalizacją w naszym powiecie i tuż przed świętami Bożego Narodzenia wystąpili o pozowanie na budowę.

Dino koło Lwówka Śląskiego

Co ciekawe nie jest to sam Lwówek Śląski. Sieć, chce wybudować kolejny sklep tuż przed miastem. Zapewne z jednej strony ma to być ułatwienie dla mieszkańców wiosek ale z drugiej strony sposób na odciągnięcie ich od królujących w mieście sieci. Budynek handlowo- usługowy o powierzchni sprzedaży 400 m² z instalacjami wewnętrznymi ma powstać w Płóczkach Dolnych. Oczywiście obok powstanie zapewne także parking.

15 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here