Odzyskane auta, zabezpieczone narkotyki oraz amunicja

0
1474

Skoda Fabia oraz Dacia Logan zostały skradzione w Niemczech, a po kilku dniach odzyskane przez policjantów Komisariatu Policji w Leśnej. Sprawcy kradzieży z włamaniem zaskoczeni wizytą policjantów zostali zatrzymani na terenie powiatu lubańskiego. Zatrzymana 33- latka ponadto poszukiwana była przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary natomiast przy jej 30- letnim partnerze mundurowi znaleźli między innymi dowody rejestracyjne innych pojazdów, kluczyki samochodowe, telefony komórkowe, narkotyki oraz amunicję. Złodziejski duet działał w warunkach recydywy i usłyszał już zarzuty.

 

Pojazd Dacia Logan na niemieckich tablicach rejestracyjnych, został skradziony w nocy z 10/11 lipca br. z terenu Niemiec natomiast pojazd Skoda Fabia początkiem miesiąca lipca. Informacja o miejscu ukrycia pojazdów została uzyskana przez policjantów z Komisariatu Policji w Leśnej, którzy natychmiast przystąpili do realizacji sprawy. Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Lubania, Leśnej oraz Świeradowa Zdrój pojazdy zostały odzyskana na terenie powiatu lubańskiego a w sprawie zatrzymane zostały dwie osoby. 33- letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego oraz 30- letni mężczyzna z województwa wielkopolskiego ukrywali w przyczepie kempingowej. W trakcie przeszukania przyczepy mundurowi ujawnili między innymi telefony komórkowe, kluczyki samochodowe, dowody rejestracyjne pojazdów oraz narkotyki i kilka sztuk amunicji. Osoby te były wcześniej już notowane za przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynikało, że osoby te także dokonały kradzieży Forda z terenu Czech, którym poruszały się w połowie miesiąca czerwca po drogach naszego powiatu. Kierujący pojazdem nie zatrzymał się do kontroli drogowej a policjanci ruszyli za nim w pościg. Pojazd został odzyskany i przekazany właścicielowi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu w sprawie mężczyźnie zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem do pojazdów, nie zatrzymania się do kontroli drogowej , posiadania narkotyków oraz amunicji. 33- latka usłyszała zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Z uwagi na fakt, że jest osobą poszukiwaną do odbycia kary trafiła już do jednostki penitencjarnej. Za czyny, których dokonali grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak działali w warunkach recydywy ,co oznacza, że grozi im wyższy wymiar kary. Czynności w sprawie prowadzone są nadal pod nadzorem prokuratora.

 

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here