Odchody na ulicach miasta. Ścieki lecą do Kwisy

25
3136
zdjęcia nadesłane przez czytelników

Turyści zatrzymują się i z niedowierzaniem patrzą. Mieszkańcy do takiego widoku już się przyzwyczaili. Uruchomiony został przelew burzowy do rzeki Kwisy.

 

 

Od dwóch dni w regionie pada deszcz. Wprawdzie nie są to bardzo intensywne opady, ale ich ciągłość, plus wody roztopowe powodują, że w świeradowskiej kanalizacji zrobiło się ciasno. W niedzielny poranek na głównej ulicy uzdrowiska pojawiły się odchody i towarzyszący im fetor. Turyści z niedowierzaniem przyglądają się tej wyjątkowej „atrakcji”. Świeradowianie do takich widoków są już przyzwyczajeni, bo sytuacja ciągnie się latami. Niestety, działania władz są w tej kwestii nieudolne.

Wprawdzie zrealizowany został pomysł Rolanda Marciniaka burmistrza Świeradowa- Zdroju i za blisko sto tysięcy złotych Miasto wybudowało przelew burzowy, którym to właśnie w takich sytuacjach jak dziś nieczystości miały być przekierowywane wprost do rzeki Kwisy.

Dziś przelew najwyraźniej przechodzi swój chrzest. Ciecz o specyficznym zabarwieniu i zapachu sunie wprost do rzeki. To zapewne w celu rozładowania ciśnienia w kanalizacji. Za to ciężko będzie to rozładować ciśnienie u mieszkańców miejscowości położonych w dole rzeki.

25 KOMENTARZE

 1. Trzy sprawy po pierwsze ściągnąłem sobie to nagranie jak miasto spuszcza ścieki do rzeki jutro buduje swój przelew ze swojego szamba do rzeki mieszkam nad rzeką w Świeradowie i niech mi tylko jakiś urzędas przyjdzie i powie że tak nie wolno po drugie zgłosiłem ten fakt na mobywatelu fakt zanieczyszczenia środowiska zobaczymy co Warszawa zrobi i po trzecie turyści niech tak nie patrzą na te gówna na ulicy tylko niech się cieszą że są, nie ma śniegu jest gówno też można się poślizgać i na jejsa niech dają jak jest w Świeradowie. No i pozdrawiamy śmierdząca brązowa rzeka niższe gminy szczególnie Mirsk.

 2. Przecież to skażenie środowiska. Toto dostanie się do wód gruntowych i w rezultacie gowna zagoszczą na naszym stole. Czy już nie ma żadnej kary? Ludzie , kto gdzie coś może : nagrywacie i piszcie , niech cała Polska się dowie. Może wreszcie ktoś pogoni tego szaleńca co siedzi w ratuszu swieradowskim. Na taczce powinnismy go wywieźć już dawno temu….

 3. Więcej apartamentowców w tym mieście.I będzie dobrze.Burmistrz dąży aby Swieradow był 2Karpaczem.Bo apartamenty przynależą kasę dla miasta śmiech na sali.Jakieś chore wizję chorego pana który nie słucha mieszkańców i wszystko robi aby uprzykrzyć życie mieszkańcom.

 4. Kanalizacjana na
  11 listopada nie daje rady wyłapać wszystkiego co spływa z góry, a nowe molochy wciąż się buduje.Tak trochę od d…. strony ten rozwój miasta.

 5. To jest cały obraz 15- toletniego zarządzania gminą Świeradów, niby Zdrój, w wydaniu Marciniaka. Niestety w dziedzinie zatruwania środowiska nie jest Pan Panie Burmistrzu ani
  pierwszy w Polsce, ani największy, ani nawet najbardziej inowacyjny. Są większe asy od Pana. Jest Pan po prostu zwykłym brudasem, szkodnikiem w zakresie ekologi i nieudacznikiem w zakresie zarządzania zrównoważonym rozwojem gminy.

 6. A co na to:
  Związek Gmin Kwisa
  Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
  SANEPID
  Wody Polskie (wydały zgodę !!!!)
  Prokuratura
  Starosta Lubanski
  Starosta Lwowecki
  Burmistrz Mirska
  Burmistrz Gryfowa

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here