Nowe władze Świeradowa- Zdroju rozpoczynają pracę

9
4334

Nowa pani burmistrz i nowi radni w Świeradowie- Zdroju po sesji inaugurującej IX kadencję rozpoczynają pracę. W którą stronę pójdzie miasto? To pytanie, które zadają sobie nie tylko mieszkańcy kurortu, ale także okolicznych gminy, jak również i turyści.

 

W dniu 7 maja 2024 roku otworzyła się nowa karta w historii Świeradowa- Zdroju. Po tym jak z ubiegania się o ponowny wybór zrezygnował Roland Marciniak do fotela burmistrza ustawiła się kolejka. Ostatecznie w drugiej turze decyzją mieszkańców zaszczytu kierowania miastem dostąpiła Edyta Wilczacka.

Dziś oficjalnie rozpoczęła się IX kadencja Rady Miasta Świeradów- Zdrój. Sesję inauguracyjną otworzyła radna seniorka Irena KOJPASZ. Podczas tej radni i burmistrz złożyli przysięgi. Ponadto radni wybrali ze swojego grona przewodniczącego oraz jego zastępcę.

Do nowej rady wybrani zostali: Irena Kojpasz, Anita Krawiec, Marek Bronicki, Sebastian Łoziński, Paweł Mikołajczak, Bartosz Kijewski, Ireneusz Bigus, Kamila Pytlakowska, Mateusz Szumlas, Adam Trudziński, Irena Chmielowska, Kinga Miakienko, Lubomir Leszczyński, Agnieszka Sojka i Kamila Cielecka.

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” – to tekst roty ślubowania, złożonego przez piętnastu nowo wybranych radnych na pierwszej sesji.

Decyzją radnych Przewodniczącym Rady wybrany został Lubomir Leszczyński, a Wiceprzewodniczącą została radna Kamila Cielecka.

Przez kolejne 5 lat będę miał zaszczyt reprezentować interesy mieszkańców naszego miasta w Radzie. Stawiam na dialog i otwartą rozmowę w celu służenia naszym mieszkańcom. Liczę na owocną współpracę z nowo wybranymi radnymi i Burmistrzem, aby skutecznie realizować nasz program wyborczy. Jestem świadom, że programy trzech komitetów wyborczych były niemal identyczne, co pokazuje, że mamy wspólne cele i wartości, którymi się kierujemy. – podkreślał tuż przed sesją Pan Mateusz Szumlas Radny Rady Miasta Świeradów- Zdrój.

„Obejmując urząd burmistrza Świeradowa- Zdroju, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Świeradowa- Zdroju.” – ślubowała Pani Wilczacka.

9 KOMENTARZE

  1. Nie wiadomo czy go nie ma. Może jest, tylko bardziej ukryty ? Bo Edyta to jego protegowana. Po co lansował ją Rolek na burmistrza ? Dla zabawy? Nie, po to żeby z tylnego siedzenia decydować o ważnych dla deweloperów sprawach. Inna sprawa, czy mu się to uda! Na razie cieszyny brakiem widoku Rolka i będziemy pilnować realizację programu nowej Pani Burmistrz!

  2. Byłam tam na majówce, miasteczko widmo, nic się tam nie dzieje, restauracje pozamykane,deptak brzydki ,zero kwiatów,szlaki w kiepskim stanie, oznaczeń brak lub nieczytelne,nie ma porównania do Szklarskiej Poręby czy Polanicy-Zdroju . Nie wiem kto tam rządził,ale efekty mizerne .

    • ciekawe, byłaś na majówce i akurat tak się złożyło, że weszłaś specjalnie na lokalny portal informacyjny, artykuł nt. wyborów samorządowych… bardzo ciekawe.

  3. Świeradów zapuszczony i brzydki…wysokie budynki zasłaniają góry…teraz koło Mlynicy zasłonią widok gór…tandeta i brzydota z kiedyś pięknego kurortu. Spaliny z tysięcy aut i halas…przerażające to wszystko.

  4. Widzę że w Świeradowie mieszkają totalne bezmózgi. Poczytajcie w internecie wstecz kto był i gdzie pracował i dał przyzwolenie byłemu burmistrzowi Świeradowa by wybudować rurę prosto do rzeki i spuszczać ścieki prosto do rzeki. Tym sposobem daliście władzę by gówn.a jeszcze szerszym i większą ilością były spuszczane prosto do rzeki. Tym swoim głosowaniem z pod deszczu spadliście pod rynnę. Nie wierzę że w Świeradowie mieszkają bardzo źli ludzie. Będziecie mieli jeszcze gorzej i będą wam pod nosem mieszkania budować wysokie osiedla apartamentowców. Świeradów umiera.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here