“Odbierz 300 zł za sczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy”

0
843

Oszuści postanowili zachęcić niezaszczepione osoby do przyjęcia szczepionki na COVID-19. W tym celu przygotowali stronę internetową, gdzie obiecują gratyfikację w postaci 300 zł. Twierdzą, iż pieniądze pochodzą „od prezydenta Andrzeja Dudy” w ramach programu „Wsparcie”. I zapewniają, że dostaną je wszyscy Polacy, którzy przeszli pełen cykl szczepień.

 

Zespół CSIRT Komisji Nadzoru Finansów prowadzi m.in. działania mające na celu analizę incydentów, trendów i zagrożeń w obszarze cyberbezpieczeństwa. To właśnie ten zespół poinformował w mediach społecznościowych o kolejnym sposobie oszustwa:

„Ostrzegamy przed fałszywą stroną, na której oszuści oferują zwrot 300 zł za szczepienie. Jeżeli wprowadzicie tam swoje hasło do banku, trafi ono bezpośrednio do oszustów, którzy wykorzystają je do kradzieży środków. Nie dajcie się nabrać!” – piszą analitycy CSIRT KNF.

Oszuści opisali cały proces odbioru 300 zł za zrealizowane szczepienie, który prowadzi do fałszywej strony banku (Niebezpieczna strona to: bank-id[.]pl). Wprowadzenie haseł na takiej stronie może skończyć się wyczyszczeniem konta.

Przypominamy, iż polski rząd nie płaci obywatelom za przyjęcie szczepionki na COVID-19. Te są darmowe i dobrowolne.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here