Od początku wakacji, już 19 osób poniosło śmierć na drodze

0
384
Policja

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, Policja prezentuje mapę Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

 

 

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. – tłumaczą policjanci.

 

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

 

 

Od początku wakacji 2023 roku śmierć na Polskich drogach poniosło już 19 osób. W województwie dolnośląskim na mapie mamy już jeden czarny punkt – śmierć w okolicach Bolkowa w wyniku zderzenia pojazdów poniósł kierujący samochodem osobowym.

 

Policja

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here