7 mało znanych miejsc na urlop w Niemczech, które koniecznie musicie poznać!

2
739

Berlin, Hamburg, a może Frankfurt? O tych niemieckich miastach z pewnością słyszał każdy – zazwyczaj tętnią one życiem i oferują szereg atrakcji. Zanim jednak zdecydujemy się wybrać na urlop do miejsca, gdzie panuje tłok, warto rozważyć zupełnie inny cel podróży. W Niemczech nie brakuje urokliwych zakątków, które wcale nie należą do najchętniej odwiedzanych, a to może nam zapewnić spokój podczas planowanego wypoczynku. Dokąd warto się udać i przede wszystkim: jak należy się zabezpieczyć przed wyjazdem?

 

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Niemiec

Jedną z podstawowych rzeczy, o jakie należy zadbać przed wyjazdem za granicę, jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że podczas urlopu z rodziną będziemy chronieni w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Tradycyjne ubezpieczenie zdrowotne może nie wystarczyć, jeśli przykładowo w trakcie podróży dojdzie do wypadku, w wyniku którego będzie konieczna hospitalizacja.

Ubezpieczenie turystyczne jest chętnie wybierane, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo zarówno na krótsze, jak i na dłuższe wyjazdy. W związku z tym każdy, kto rozważa zagraniczny urlop, powinien zastanowić się nad wyborem konkretnej usługi. Nie da się jednak ukryć, że na polskim rynku nie brakuje towarzystw ubezpieczeniowych, a poszczególne oferty niejednokrotnie kuszą atrakcyjnymi zniżkami. Ponieważ jednak zakres danej polisy może się różnić w zależności od ubezpieczyciela, warto porównać poszczególne propozycje dzięki Ocenapolis, by upewnić się, że podejmujemy właściwą decyzję.

7 ciekawych miejsc w Niemczech, które warto zobaczyć

Zastanawiając się nad wypoczynkiem u naszych zachodnich sąsiadów, dobrze jest pominąć największe i tym samym najbardziej oblegane miasta. W ten sposób możemy sobie zapewnić większy komfort, a przy okazji odkryć ciekawostki, które nie są powszechnie znane. Oto kilka wartych uwagi propozycji, które doskonale się sprawdzą na czas pobytu w Niemczech.

Kinzigtal

Chcesz odwiedzić miejsce historyczne, które kusi klimatem i ciekawymi punktami do odwiedzenia, a jednocześnie wolisz za bardzo nie oddalać się od natury? Dolina Kinzing będzie zatem znakomitym celem podróży. Nie brakuje tutaj zielonych, urokliwych terenów, z kolei miasteczka znajdujące się w tym regionie są pełne pamiątek z dawnych czasów, w tym budynków z muru pruskiego.

Königssee

To także doskonała propozycja dla wszystkich wielbicieli przyrody. Mowa tutaj o jeziorze znajdującym się w Bawarii, które należy do najbardziej magicznych miejsc na terenie całego kraju. Znacząca jego część wchodzi w zakres Parku Narodowego Berschtesgaden. Wycieczka nad to jezioro to znakomity pomysł dla całej rodziny – można urządzać sobie piesze wędrówki dzięki specjalnie wytyczonym szlakom, dodatkowo koniecznie trzeba wykupić przejażdżkę łódką. W ten sposób można dotrzeć do kościółka St. Bartholomeo znajdującego się u podnóża Alp.

Mölln

To klimatyczne miasteczko pełniące funkcję niemalże uzdrowiska. W mieście nie zabraknie nam atrakcji historycznych, z kolei w najbliższym otoczeniu znajduje się wiele urokliwych jezior. Dodatkowo, jeśli nasz urlop odbywa się w najcieplejszych miesiącach w roku, warto wiedzieć, że z tego miejsca mamy zaledwie kilkadziesiąt minut drogi samochodem nad Morze Bałtyckie.

Quiedlinburg

Tutaj szczególnie warto zobaczyć Kolegiatę, gdzie kryje się skarbiec z wieloma cennymi dziełami sztuki – jednym z nich jest dzban z Kany Galilejskiej, który liczy co najmniej 2000 lat. Miasto jest o tyle ciekawe, że nie zostało zniszczone podczas drugiej wojny światowej, w związku z czym wiele zabytków pozostaje w stanie niemalże nienaruszonym.

Oderbruch

Ponad 140-kilometrowa ścieżka rowerowa? Spływa kajakowy? A może spacer nad Odrę? Wszystkie te atrakcje znajdą się w zasięgu ręki, jeśli zdecydujemy się pojechać do Oderbruchu w Branderburgii. Nie zabraknie też interesujących punktów dla wszystkich miłośników sztuki, czego najlepszym przykładem jest chociażby kościół Mariacki.

Bamberg

Znajdziemy tu wiele historycznych budowli, m.in. opactwo benedyktyńskie oraz archikatedrę św. Piotra i św. Jerzego, jednak Bamberg to prawdziwy raj dla koneserów piwa – na terenie tego miasta funkcjonuje kilka browarów oraz słodownia. Dodatkowo osoby szczególnie interesujące się okresem II wojny światowej z pewnością docenią fakt, że wciąż można odkrywać ślady po fabryce amunicji i bunkrach, stanowiących centralne punkty na mapie wojennej Niemiec.

Szprewald

Mogłoby się wydawać, że zaledwie godzinę drogi od Berlina trudno będzie znaleźć zakątek pełen zieleni. Tymczasem w Szprewald nie brakuje rzek i strumieni tworzących tajemniczy labirynt. Do najpopularniejszych lokalnych atrakcji nie bez powodu należą wycieczki łódkami, podczas których można odkrywać kolejne urokliwe miejsca i zapoznawać się z naturą.

 

-/ Materiał partnera /- OM

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here