Od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką

2
2725
fot.: Lwówecki.info

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mieszkańcowi powiatu jeleniogórskiego, który od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Mężczyzna awanturował się, bił i kopał, poniżał pokrzywdzoną oraz groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna w dniu zatrzymania również kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi sądowemu. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze za to przestępstwo zastosował wobec niego dozór policyjny, a także zakazał zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią oraz ma on zakaz opuszczania kraju. Za to co zrobił odpowie przed sądem.

 

47-latek został zatrzymany 28 stycznia br. podczas interwencji zgłoszonej przez pokrzywdzoną. Mężczyzna od kilku lat znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Kobieta długo znosiła upokorzenia jakie doznawała od swojego partnera i nie powiadamiała o tym policji. Nadużywał on alkoholu, który wyzwalał w nim agresję. Wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał, bił kobietę i ją poniżał. Groził jej również pozbawieniem życia. Tego dnia kobieta wezwała policję zaraz po tym, jak otrzymała od 47-latka telefoniczne groźby. Pomimo tego, że w tym czasie nie było go w domu, kobieta bała się o swoje zdrowie i życie, a także mienie. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, pojawił się również 47-latek. Przyjechał samochodem. Okazało się, że jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Nie był to pierwszy raz kiedy mężczyzna kierował autem będąc pod wpływem alkoholu, miał również zakaz kierowania pojazdami.

 

Funkcjonariusze agresora umieścili w policyjnym areszcie.

 

Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. 30 stycznia br. Prokurator objął mężczyznę dozorem policyjnym, wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

 

 

-/ podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here