Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

0
1625

Obywatelską postawą wykazali się mieszkańcy powiatu lwóweckiego , którzy ujęli kompletnie pijanego kierowcę. 52- letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, posiadał cofnięte uprawnienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

 

Po tym, jak oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty przez mieszkańców powiatu lwóweckiego na terenie Świeradowa- Zdrój na miejsce natychmiast zadysponowano patrol lubańskiej policji.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszający poinformował, że kierujący pojazdem marki Opel Vivaro poruszał się całą szerokością jezdni. Świadek, widząc całą sytuację, zatrzymał swój samochodów i podbiegł do kierującego. Kierujący był tak pijany, że wypadł z pojazdu, próbując ucieczki jednak jego stan upojenia nie pozwolił na to. – wspomina asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

52- latek został ostatecznie zatrzymany przez policjantów. W trakcie sprawdzania okazało się, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast badanie stanu trzeźwości wykazało, iż mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Opel trafił na lawetę. Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po uzyskaniu wyniku z krwi zarzut zostanie uzupełniony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here