Obniżka cen paliw na stacjach Orlenu

4
1776
zdjęcie poglądowe Pixabay

Prezes PKN Orlen w mediach społecznościowych przekazał informację o obniżce cen paliw na stacjach. Podał też nowe ceny.

Od początku inwazji ceny benzyny wzrosły na stacjach średnio o 27 %, oleju napędowego o 41 % i autogazu o 39 %. To czego świadkami jesteśmy dzisiaj, czyli spadku cen ropy naftowej do poziomu 110 USD/bbl pozwoli ustabilizować sytuację na rynku krajowym. – zauważają eksperci z BM Reflex.

Stabilizacja na światowym rynku paliw korzystanie wpływa na sytuację w Polsce. Po tygodniu, w którym mieliśmy do czynienia z rekordowymi cenami paliw, w tym tygodniu możemy spodziewać się spadku cen. Obniżki zapowiedział już Prezes PKN Orlen, który w mediach społecznościowych napisał:

„Obniżamy ceny na stacjach! ON o 34 gr/l, do średniego poziomu 7,55 zł, a benzynę o 20 gr/l do średniego poziomu 6,79 zł.” – pisze Daniel Obajtek, który wskazuje, że u naszych sąsiadów paliwo jest droższe.

zobacz: Czy limity sprzedaży paliw są zgodne z prawem?

W efekcie najprawdopodobniej pozostałe stacje paliw również obniżą ceny. Wprawdzie nie jest to wymarzone 4 złote za litr, ale pierwszy optymistyczny sygnał.

4 KOMENTARZE

  1. Ile tego” najtańszego” paliwa w Europie może kupić sobie przeciętny Polak za godzinę pracy a ile Czech tego drogiego ?
    Cynizm obajtka na wysokim poziomie

  2. Co się dziwić, że paliwa drogie – skoro sępy z Lotosu od momentu wybuchu wojny na Ukrainie podwyższyły marżę rafineryjną o prawie 700%. Tak! 700%!!! – bo czemuż by na wojnie nie zarobić (skoro na respiratorach czy maseczkach można było…?).
    Dziś UOKiK zapowiedział kontrolę marż w grupie Lotos i cyk! pyk! ceny nagle zostały obniżone. Cuda Panie, cuda!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here