Nowe dane o liczbie zakażonych. Czy odbędą się pasterki?

13
1543

Koniec tygodnia, to znaczny spadek liczby potwierdzonych przypadków zakażenia. Jednak rząd jest nieugięty, co do obostrzeń jakie będą nas obowiązywać w najbliższych tygodniach.

 

„Mamy 8 594 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (1151), mazowieckiego (1105), pomorskiego (817), kujawsko-pomorskiego (788), zachodniopomorskiego (773), śląskiego (694), warmińsko-mazurskiego (612), dolnośląskiego (486), łódzkiego (447), lubuskiego (320), małopolskiego (310), lubelskiego (299), podlaskiego (178), opolskiego (173), podkarpackiego (142), świętokrzyskiego (129). 170 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.” – informuje Ministerstwo Zdrowia, które podaje także informację o ponad stu zgonach:

„Z powodu COVID-19 zmarło 39 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 104 osoby.”

Od początku epidemii w kraju potwierdzono 1.202.700 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25.397 osób.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia dziś liczba nowych zakażeń na terenie województwa dolnośląskiego to blisko pięćset przypadków. Ostatniej doby na Dolnym Śląsku odnotowano 486 nowych zakażeń. Zmarło natomiast 8 osób. Wszystkie miał choroby współistniejąc.

Wczoraj na terenie powiatu lwóweckiego potwierdzono 6 nowych przypadków zakażenia, a dziś kolejnych 8. Od początku epidemii na terenie powiatu lwóweckiego odnotowano 894 przypadków zakażenia. Zmarło 26 osób.

 

Ogłoszone w czwartek obostrzenia u wielu osób ostudziły zapał sylwestrowej zabawy. Są jednak i tacy, dla których zakaz przemieszczania się od godziny 19 w dniu 31 grudnia do godziny 6 pierwszego dnia Nowego Roku to nie powód do rezygnacji z domówki, a jedynie pretekst do jej wydłużenia. W setkach komentarzy pod różnymi artykułami o wprowadzonym zakazie przemieszczania się pojawiają się wpisy o tym, jak go obejść – czy jednak warto?

Nie cichną także pytania dotyczące pasterki, czy ta będzie się mogła odbyć?

Według zaleceń rządu – teraz w kościele na 15m2 może przebywać maksymalnie jedna osoba. W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa z wyłączeniem osób, które sprawują kult.

W programie “Gość Wydarzeń” profesor Andrzej Horban, specjalista z zakresu chorób zakaźnych i główny doradca premiera do spraw COVID-19 wskazał możliwe scenariusze spędzania tegorocznych świąt w dobie pandemii. Jego zdaniem nie ma potrzeby zakazu organizacji pasterek w Wigilię, jednak nie wykluczył, iż w tym aspekcie rząd może wprowadzić jeszcze jakieś zmiany – Jeżeli dojdziemy do wniosku, że starsi ludzie nie zachowają dystansu w kościołach to być może będą jakieś zmiany – zapowiedział Horban.

13 KOMENTARZE

    • Nie są obowiązkowe. A w TV znany poseł mędrkuje, że on z kumplami i tak się spotka na Sylwestra, tyle że dzień wcześniej. Taki sprytny. Nie wierzę, że będą w maseczkach i na 15m2. Pasterki będą bezpieczniejsze. Bardziej niż galerie handlowe.

  1. Tresura religijna to widocznie bardzo silne “oprogramowanie”, skoro ludzie chcą rydzykować, oops, ryzykować zdrowie i życie dla rocznicy narodzin wariata z Bliskiego Wschodu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here