Nowa atrakcja dla dzieci ale nie tylko

0
1426

Rada sołecka przed zbliżającym się Dniem Dziecka sprawiła najmłodszym sporą niespodziankę. W sołectwie stanęła tyrolka. Ale to nie wszystko.

 

Sołectwo Wieża w gminie Gryfów Śląski jest jednym z tych sołectw, w których dzieci mają do dyspozycji okazały plac zabaw. Są tu huśtawki, zjeżdżalnie piłkarzami, czy stół do tenisa, jest także plenerowa siłownia. Wszystkie te elementy są zgromadzone na placu zabaw w pobliżu drogi powiatowej 360.

Jesienią ubiegłego roku Rada Sołecka myśląc o wydatkowaniu środków z funduszu sołeckiego po raz kolejny pomyślała o najmłodszych. Tym razem postanowiła zakupić dla nich tyrolkę, tak zwany zjazd linowy. Jednak z uwagi na to, że sołectwo należy do sporych wsi, to nową atrakcję postanowiono umieścić na zupełnie nowej działce gminnej, w centralnej części sołectwa. Ta lokalizacja ma zachęcić do częstszej zabawy i korzystania z gminnej infrastruktury mieszkańców drugiej strony wioski.

Na nowej działce oprócz atrakcji dla najmłodszych ustawiono także tablice pamiątkowe zatytułowane „Wieża naszych dziadków”. Na nich znalazły się stare zdjęcia mieszkańców Wieży. Niektórych z widocznych na nich osób nie ma już z nami. Teraz wiele osób z pewnością sobie o nich przypomni.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here